Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #033 O Alzheimerově chorobě a výzkumu během studia | Martina Laczó

Medici Boni Podcast

Medici Boni

Společnost

#033 O Alzheimerově chorobě a výzkumu během studia | Martina Laczó

Obrázek epizody #033 O Alzheimerově chorobě a výzkumu během studia | Martina Laczó

Poslechněte si podcast

25. 4. 2022

29 min

Tentokrát jsme v podcastu přivítali MUDr. Martinu Laczó, lékařku z Neurologické kliniky 2. LF UK a FN v Motole. Martina se kromě klinické neurologie věnuje i výzkumu Alzheimerovy choroby, která byla i hlavním tématem našeho rozhovoru. Povídali jsme si, jak se toto onemocnění projevuje, jak ho můžeme včas diagnostikovat, jaké jsou možnosti léčby a jak by Martiny výzkum mohl pomoci k diagnostice. Povídali jsme si ale třeba i o tom, jak se Martina dostala k výzkumu už na střední škole a při čem dokáže aspoň na chvíli vypnout.

Popis podcastu

Od mediků pro mediky, a všechny další zájemce, o světě medicíny přímo z první ruky. Trocha vyprávění, studií a rozhovorů na akademické půdě. O úskalích a slastech studia na lékařské fakultě, o zkušenostech ze zahraničí či o nejnovějších lékařských poznatcích. Bavilo nás pomáhat si jako medici navzájem a rádi bychom na to navázali právě tímto "insiderem" do světa medicíny, který snad nejen medikům, ale i všem dalším zájemcům, pomůže nakouknout více do úžasného světa klinické a laboratorní medicíny. Podcastem Vás provází MUDr. Jakub Hurych a MUDr. Roman Štícha z tvůrčí skupiny Medici Boni, autoři učebnice "Lékařská mikrobiologie - repetitorium".