Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody #028 Po medicíně na Oxford a na Standford |Žofia Varényiová

Medici Boni Podcast

Medici Boni

Společnost

#028 Po medicíně na Oxford a na Standford |Žofia Varényiová

Obrázek epizody #028 Po medicíně na Oxford a na Standford |Žofia Varényiová

Poslechněte si podcast

13. 1. 2022

54 min

Pozvání do dalšího dílu podcastu Medici Boni přijala MUDr. Žofia Varényiová, MSc., lékařka z Pediatrické kliniky 2. LF UK a FN Motol. Žofia se po dokončení studia na lékařské fakultě vydala na Oxfordskou univerzitu, kde studovala magisterský program v oboru imunologie. Povídali jsme si o tom, proč si vybrala zrovna tento obor, jak se vypořádala se studiem čistě přírodovědného oboru a co pro ni bylo největším přínosem. S Žofkou jsme si povídali o tom, proč jsou české lékařské fakulty atraktivní pro slovenské studenty, jak lituje, že se během studia zbavila svých koníčků nebo jak ji jeden e-mail dostal na prestižní stáž na kalifornskou Stanford University.

Popis podcastu

Od mediků pro mediky, a všechny další zájemce, o světě medicíny přímo z první ruky. Trocha vyprávění, studií a rozhovorů na akademické půdě. O úskalích a slastech studia na lékařské fakultě, o zkušenostech ze zahraničí či o nejnovějších lékařských poznatcích. Bavilo nás pomáhat si jako medici navzájem a rádi bychom na to navázali právě tímto "insiderem" do světa medicíny, který snad nejen medikům, ale i všem dalším zájemcům, pomůže nakouknout více do úžasného světa klinické a laboratorní medicíny. Podcastem Vás provází MUDr. Jakub Hurych a MUDr. Roman Štícha z tvůrčí skupiny Medici Boni, autoři učebnice "Lékařská mikrobiologie - repetitorium".