Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody #026 O duchovní péči ve zdravotnictví | Pavel Ruml

Medici Boni Podcast

Medici Boni

Společnost

#026 O duchovní péči ve zdravotnictví | Pavel Ruml

Obrázek epizody #026 O duchovní péči ve zdravotnictví | Pavel Ruml

Poslechněte si podcast

25. 11. 2021

58 min

Tentokrát se podíváme na nemocniční péči z jiného úhlu pohledu. Uslyšíte, jak můžeme během pobytu v nemocnici pomoci nejen tělu, ale i duši pacienta.

S Pavlem jsme si povídali o tom, co duchovní péče v nemocnici obnáší, co všechno jako kaplan může nabídnout, jak začal s pacienty a postupně ho začal vyhledávat i nemocniční personál. Povídali jsme si taky o tom, jak se k práci kaplana vlastně dostal, jak vzdělává nový personál, aby se neostýchal duchovní služby nabízet i třeba o tom, proč je podle něj v poslední době málo farářů a co by popřál všem medikům a lékařům.

Popis podcastu

Od mediků pro mediky, a všechny další zájemce, o světě medicíny přímo z první ruky. Trocha vyprávění, studií a rozhovorů na akademické půdě. O úskalích a slastech studia na lékařské fakultě, o zkušenostech ze zahraničí či o nejnovějších lékařských poznatcích. Bavilo nás pomáhat si jako medici navzájem a rádi bychom na to navázali právě tímto "insiderem" do světa medicíny, který snad nejen medikům, ale i všem dalším zájemcům, pomůže nakouknout více do úžasného světa klinické a laboratorní medicíny. Podcastem Vás provází MUDr. Jakub Hurych a MUDr. Roman Štícha z tvůrčí skupiny Medici Boni, autoři učebnice "Lékařská mikrobiologie - repetitorium".