Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody 10 pravd a mýtů o kostarickém ráji

Matoušova latino fakta

Matous Hartman

Cestování

10 pravd a mýtů o kostarickém ráji

Obrázek epizody 10 pravd a mýtů o kostarickém ráji

Poslechněte si podcast

28. 3. 2022

31 min

Je v Kostarice draho? Sežere mě tam lenochod? Okradou mě hned na letišti? Má smysl se zdržovat v San José? Kostariku po Severoameričanech začali objevovat i Evropani. Pro mnohé může být Kostarika první stanicí v Latinské Americe, protože je považovaná za bezpečnou, klidnou a turisty milující zemi. Ve všem jsou ale nějaké háčky. O nich jsem si povídal s Adélou Skřivánkovou, která strávila v Kostarice šest týdnů. Já dvacet dní. Vyměnili jsme si názory a pokusili se představit Kostariku pro našince, kteří plánují sbalit batoh a objevit její tropické krásy

Popis podcastu

Latinskoamerické dějiny jsou plné bizarních WTF momentů. Začal jsem tahle fakta sbírat. Víte, že Kolumbus je pohřbený hned v několika hrobkách a že Španělé museli dlouho přemýšlet o tom, zda jsou Indiáni lidé? Teď už jo. Každý týden jeden prapodivný fakt z nejzajímavějšího kontinentu světa!