Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Božena Němcová: Hořký konec největší české spisovatelky a velmi nekonvenční ženy

MALL.TV Podcast

MALL.TV

Společnost

Božena Němcová: Hořký konec největší české spisovatelky a velmi nekonvenční ženy

Obrázek epizody Božena Němcová: Hořký konec největší české spisovatelky a velmi nekonvenční ženy

Poslechněte si podcast

5. 3. 2021

10 min

Životy slavných |Bídu, kterou rodina Němcových musela přežít, dobře ilustruje dospívání nejmladšího syna Jaromíra (1842–1898). Toho Němcová podporovala ve výtvarném nadání (na rozdíl od manžela, který z něho chtěl mít finančního strážníka, čímž by se vyhnul odvodu do armády) a po mnoha výpujčkách a dotacích přátel se jim podařilo zajistit cestu na studium do výtvarné akademie v Mnichově. Tam ale vydržel jen pár měsíců. Z Prahy přestala chodit finanční podpora (Němcová neměla ani pro sebe), a tak nejenže Jaroslav musel přestat chodit do školy, protože neměl ani na barvy a papíry, ale posléze trpěl i velkým hladem, takže se musel potupně vrátit do Prahy.

Popis podcastu

MALL.TV je internetová televize, na které se můžete každý týden setkávat s takovými osobnostmi jako je Roman Vaněk, Petr Havlíček, Adam Gebrian, Luděk Staněk a mnoho dalších. Je nám ale jasné, že ne vždy máte čas se dívat na videa, a proto jsme se rozhodli vybrané pořady přetvořit do podoby podcastu, abyste nás měli při sobě, i když jedete do práce nebo cvičíte. V našich podcastech vás čekají zajímavé rozhovory se slavnými osobnostmi, experty, zábavné stand-upy i nové poznatky a vědomosti ze světa gastronomie nebo třeba vesmíru. A až budete mít čas, nezapomeňte se podívat na MALL.TV, protože u nás je pořád co objevat.