Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Kolik kilometrů může auto ujet na čistě solární pohon? Čeští vědci to ověřili

Magazín Leonardo

Český rozhlas

Věda a technika

Kolik kilometrů může auto ujet na čistě solární pohon? Čeští vědci to ověřili

Obrázek epizody Kolik kilometrů může auto ujet na čistě solární pohon? Čeští vědci to ověřili

Poslechněte si podcast

12. 9. 2021

25 min

O epizodě podcastu

Shrne proto informace o nemoci Covid-19, ale také bude varovat před dezinformacemi. Připomene také to, že čeští vědci vyvinuli test na protilátky proti koronaviru a vymysleli stanovou laboratoř pro rozvojové země. Upozorní na situace vědců z Afghánistánu. A zaznamená i to, kolik kilometrů může auto ujet na solární pohon. Připravil a moderuje David Šťáhlavský.
Čeští vědci vyvinuli test, který rychle odhalí ochranné protilátky proti koronaviru. Na trhu mají být první sady do několika týdnů. Odborníci ze Zemědělské univerzity v Praze vymysleli mobilní stanovou laboratoř pro detekci koronaviru i jiných onemocnění. V Africe i Asii je o něj velký zájem. Připravil David Šťáhlavský.

Všechny díly podcastu Magazín Leonardo můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .