Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody SPECIÁL CZGBC: Proč jsou brownfieldy udržitelné?

LOOPA Vojty Kovala

Vojta Koval

Společnost

,

Věda a technika

,

Technika

SPECIÁL CZGBC: Proč jsou brownfieldy udržitelné?

Obrázek epizody SPECIÁL CZGBC: Proč jsou brownfieldy udržitelné?

Poslechněte si podcast

21. 9. 2021

34 min

O epizodě podcastu

Rok 2020 byl rekordním pro české eshopy, které dosáhly podle dat Asociace pro elektronickou komerci obratu necelých 200 miliard korun, což znamenalo meziroční nárůst o 26 procent. Pro představu, v listopadu 2020 byl ten meziroční nárůst o 99 procent. Důvod je jasný - covid. Stejně tak nepřekvapí, že tento chvílemi raketový nárůst už přibrzdil, nicméně ne jasné, že tento trend bude pokračovat, i když zřejmě už rozumnějším tempem. Co to znamená pro stavebnictví? Rostoucí poptávku po průmyslových, resp. logistických halách.

A cílem České rady pro šetrné budovy je, aby tento rozvoj byl co nejudržitelnější. V dalších dílech této speciální se budeme věnovat třeba i zeleným střechám, jako řešení, které může snižovat dopady už postavených hal a budov. Ale dnes se budeme v této speciální LOOPĚ bavit spíš o udržitelném nakládání se zdroji a to především se stavebními parcelami, s půdou. Ideální průmyslová hala je taková , kterou nikdo ani nepostaví. Ale když už musí vyrůst, proč bychom pro její výstavbu nemohli využít pozemek, na které už dříve nějaký objekt stál. tedy tzv. Brownfield. To samé ostatně platí i pro rezidenční výstavbu. A tak jsem si do dnešního dílu LOOPY pozval Leoše Anderleho ze Sekyr Group  Martin Vaidiše ze společnosti CTP Invest, aby mi popsali výhody brownfieldů i jejich úskalí.Rok 2020 byl rekordním pro české eshopy, které dosáhly podle dat Asociace pro elektronickou komerci obratu necelých 200 miliard korun, což znamenalo meziroční nárůst o 26 procent. Pro představu, v listopadu 2020 byl ten meziroční nárůst o 99 procent. Důvod je jasný - covid. Stejně tak nepřekvapí, že tento chvílemi raketový nárůst už přibrzdil, nicméně ne jasné, že tento trend bude pokračovat, i když zřejmě už rozumnějším tempem. Co to znamená pro stavebnictví? Rostoucí poptávku po průmyslových, resp. logistických halách.

A cílem České rady pro šetrné budovy je, aby tento rozvoj byl co nejudržitelnější. V dalších dílech této speciální se budeme věnovat třeba i zeleným střechám, jako řešení, které může snižovat dopady už postavených hal a budov. Ale dnes se budeme v této speciální LOOPĚ bavit spíš o udržitelném nakládání se zdroji a to především se stavebními parcelami, s půdou. Ideální průmyslová hala je taková , kterou nikdo ani nepostaví. Ale když už musí vyrůst, proč bychom pro její výstavbu nemohli využít pozemek, na které už dříve nějaký objekt stál. tedy tzv. Brownfield. To samé ostatně platí i pro rezidenční výstavbu. A tak jsem si do dnešního dílu LOOPY pozval Leoše Anderleho ze Sekyra Group  Martin Vaidiše ze společnosti CTP Invest, aby mi popsali výhody brownfieldů i jejich úskalí.