Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Sociální podnikání, které voní po mýdle

LOOPA Vojty Kovala

Vojta Koval

Věda a technika

Sociální podnikání, které voní po mýdle

Obrázek epizody Sociální podnikání, které voní po mýdle

Poslechněte si podcast

15. 3. 2022

48 min

Markéta Vinkelhoferová, členka správní rady Tematické sítě pro sociální ekonomiku TESSEA, spolu s Magdou Špeldovou z Mýdlárny Koukol, mi v tomto díle vysvětlí, na jakých principech fugnují sociální podniky, proč jsou udržitelné nejen právě na té sociální rovině, tedy díky zaměstnávání například znevýhodněných lidí. Probereme i další dva pilíře - tedy udržitelnost ekonomickou a taky environmentální přesah sociálního podnikání. A předvedeme si to právě na příkladu Mýdlárny Koukol, která na loukách kolem Volfartic pěstuje bylinky, sklízí je s ohledem na co největší biodiverzitu a pak je zpracovává do voňavých mýdel.

Popis podcastu

Udržitelnost pod LOOPOU - aktuálně společně s Kokoza o.p.s. Podcast LOOPA vzniká ve splupráci s CIRA Advisory, poradenskou společností v oblasti udržitelnosti a cirkulární ekonomiky.