Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Sociální podnikání, které voní po mýdle

LOOPA Vojty Kovala

Vojta Koval

Věda a technika

Sociální podnikání, které voní po mýdle

Obrázek epizody Sociální podnikání, které voní po mýdle

Poslechněte si podcast

15. 3. 2022

48 min

Markéta Vinkelhoferová, členka správní rady Tematické sítě pro sociální ekonomiku TESSEA, spolu s Magdou Špeldovou z Mýdlárny Koukol, mi v tomto díle vysvětlí, na jakých principech fugnují sociální podniky, proč jsou udržitelné nejen právě na té sociální rovině, tedy díky zaměstnávání například znevýhodněných lidí. Probereme i další dva pilíře - tedy udržitelnost ekonomickou a taky environmentální přesah sociálního podnikání. A předvedeme si to právě na příkladu Mýdlárny Koukol, která na loukách kolem Volfartic pěstuje bylinky, sklízí je s ohledem na co největší biodiverzitu a pak je zpracovává do voňavých mýdel. 

Popis podcastu

Vítejte u podcastu LOOPA Vojty Kovala. Jméno Vojta Koval jste už možná zaslechli na Českém Rozhlase, nebo jste už slyšeli podcast Budoucnost R, který jsem pro Český rozhlas dělal, a ve kterém jsem se věnoval mimo jiné i udržitelnosti. V Rozhlase už nejsem, ale udržitelnost mi zůstala. A udržitelná budoucnost bude pod LOOPou i v tomhle podcastu, který spouštíme ve spolupráci s CIRA Advisory, poradenskou společností v oblasti udržitelnosti a cirkulární ekonomiky a za podpory Komerční banky a jejího udržitelného webu společně-udržitelně.cz. LOOPA není překlep, ale přesmyčka, anglického the loop, tedy smyčka, cyklus, to už jste asi ve spojení s udržitelností a cirkulární ekonomikou slyšeli a samozřejmě české lupy, kterou chceme naznačit, že se v tomhle podcastu zaměříme na udržitelná a cirkulární témata ve firmách, ale i domácnostech, na trendy v této oblasti a příklady dobré praxe a návody, jak se chovat udržitelně i na osobní úrovni.