Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Mia Doxanská a Jiří Vosýnek o udržitelné jídlu, které Baví

LOOPA Vojty Kovala

Vojta Koval

Věda a technika

Mia Doxanská a Jiří Vosýnek o udržitelné jídlu, které Baví

Obrázek epizody Mia Doxanská a Jiří Vosýnek o udržitelné jídlu, které Baví

Poslechněte si podcast

9. 11. 2021

34 min

Existuje varianta, jak si nechat donést do práce jídlo a nezatěžovat planetu dalším a dalším odpadem? Rozhodně ano. Jedním z příkladů je třeba i projekt Baví - (rostlinné) jídlo, které vám donesou třeba až do kanceláře nebo si ho vyzvednete na nedaleké výdejně a ještě k tomu ho dostanete v Re-Krabičce, tedy ve vratném obalu. Musíte si ho ale objednat dopředu, nejpozději den dopředu do půlnoci. Proč Baví neprodává veganské, ale rostlinné jídlo? Jak funguje provoz s vratnými krabičkami? A proč v nich dostanete přes 700g jídla? To mi v tomto díle LOOPy vysvětlí zakladatel Baví Jiří Vosýnek a influencerka Mia Doxanská, která s projektem spolupracuje. 

Připomenu, že LOOPA Vojty Kovala vzniká ve spolupráci s CIRA Advisory, poradenskou společností v oblasti udržitelnosti a cirkulární ekonomiky a za podpory Komerční Banky. Popis podcastu

Vítejte u podcastu LOOPA Vojty Kovala. Jméno Vojta Koval jste už možná zaslechli na Českém Rozhlase, nebo jste už slyšeli podcast Budoucnost R, který jsem pro Český rozhlas dělal, a ve kterém jsem se věnoval mimo jiné i udržitelnosti. V Rozhlase už nejsem, ale udržitelnost mi zůstala. A udržitelná budoucnost bude pod LOOPou i v tomhle podcastu, který spouštíme ve spolupráci s CIRA Advisory, poradenskou společností v oblasti udržitelnosti a cirkulární ekonomiky a za podpory Komerční banky a jejího udržitelného webu společně-udržitelně.cz. LOOPA není překlep, ale přesmyčka, anglického the loop, tedy smyčka, cyklus, to už jste asi ve spojení s udržitelností a cirkulární ekonomikou slyšeli a samozřejmě české lupy, kterou chceme naznačit, že se v tomhle podcastu zaměříme na udržitelná a cirkulární témata ve firmách, ale i domácnostech, na trendy v této oblasti a příklady dobré praxe a návody, jak se chovat udržitelně i na osobní úrovni.