Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody ESG rating - cesta k nefinančnímu ratingu

LOOPA Vojty Kovala

Vojta Koval

Společnost

,

Věda a technika

,

Technika

ESG rating - cesta k nefinančnímu ratingu

Obrázek epizody ESG rating - cesta k nefinančnímu ratingu

Poslechněte si podcast

15. 6. 2022

24 min

O epizodě podcastu

Jak už víte, pro tuto sérii LOOPY jsme spojili síly s Asociací společenské odpovědnosti, která pořádá Ceny SDGs. V podcastech se tak věnujeme právě cenám, resp. Cílům udržitelného rozvoje OSN, které musí účastníci soutěže naplňovat. Do letošního ročníku Cen SDGs se se svými projekty můžete hlásit až do konce června, s tím, že letos je na výběr hned sedm kategorií - Diverzita, rovnost a inkluze, Vzdělání, zdraví a kvalitní život, Inovace, technologie a energie, Rozvojová spolupráce, mír a partnerství, Cirkulární ekonomika, Změna klimatu, dále je možné získat Ocenění evropské komise nebo se stát tzv. Mladým lídrem. Pro detaily k jednotlivým kategoriím se podívejte na stránky cen, cenysdgs.cz.

Kromě toho ale letos v rámci Cen SDGs Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s CEMS - Master in International Management programem na Vysoké škole ekonomické připravili vůbec první komplexní srovnání ESG aktivit, strategií a reportingu firem, tzv. ESG rating.

K čemu je takové hodnocení a srovnání s dalšími společnostmi dobré? Podle čeho se vypočítává a proč může být zvlášť zajímavé pro malé a střední podniky? To v dnešním díle LOOPY vysvětlí Alice Machová, která vede tým odborníků poradenských služeb v oblasti CFO agendy a finančního účetnictví v Ernst & Young, společně s Ladislavem Tyllem, akademickým ředitelem CEMS programu na VŠE.Jak už víte, pro tuto sérii LOOPY jsme spojili síly s Asociací společenské odpovědnosti, která pořádá Ceny SDGs. V podcastech se tak věnujeme právě cenám, resp. Cílům udržitelného rozvoje OSN, které musí účastníci soutěže naplňovat. Do letošního ročníku Cen SDGs se se svými projekty můžete hlásit až do konce června, s tím, že letos je na výběr hned sedm kategorií - Diverzita, rovnost a inkluze, Vzdělání, zdraví a kvalitní život, Inovace, technologie a energie, Rozvojová spolupráce, mír a partnerství, Cirkulární ekonomika, Změna klimatu, dále je možné získat Ocenění evropské komise nebo se stát tzv. Mladým lídrem. Pro detaily k jednotlivým kategoriím se podívejte na stránky cen, cenysdgs.cz.

Kromě toho ale letos v rámci Cen SDGs Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s CEMS - Master in International Management programem na Vysoké škole ekonomické připravili vůbec první komplexní srovnání ESG aktivit, strategií a reportingu firem, tzv. ESG rating.

K čemu je takové hodnocení a srovnání s dalšími společnostmi dobré? Podle čeho se vypočítává a proč může být zvlášť zajímavé pro malé a střední podniky? To v dnešním díle LOOPY vysvětlí Alice Machová, která vede tým odborníků poradenských služeb v oblasti CFO agendy a finančního účetnictví v EY, společně s Ladislavem Tyllem, akademickým ředitelem CEMS programu na VŠE.