Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody 15: O dárcovství krve s plk. MUDr. Milošem Bohoňkem, Ph.D.

Loono

Loono podcast

Věda a technika

,

Medicína

,

Zdraví

15: O dárcovství krve s plk. MUDr. Milošem Bohoňkem, Ph.D.

Obrázek epizody 15: O dárcovství krve s plk. MUDr. Milošem Bohoňkem, Ph.D.

Poslechněte si podcast

20. 5. 2020

39 min

O epizodě podcastu

V České republice chybí 50 000 dárců krve. Kdo se může stát dárcem? Kolik by bylo ideální mít dárců? Když jsem vegan, můžu jít darovat krev?  O dárcovství krve si naše Kateřina povídala s plk. MUDr. Milošem Bohoňkem, Ph.D.  Pan doktor působí jako primář na Oddělení hematologie a krevní transfuze v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Účastnil se zahraniční mise Armády České republiky v Iráku 2003 a humanitární mise NATO v Pákistánu, kde měl na starosti laboratoř a krevní banku a současně zde působil jako pediatr. Je hlavním odborníkem Zdravotnické služby Armády České republiky pro hematologii a transfuzní službu, členem expertní skupiny NATO pro krevní transfuzi a hemoterapii "Blood Panel" a předsedou výboru Společnosti pro transfuzní lékařství České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Podcast vznikl pod hlavičkou neziskové organizace Loono. (https://www.loono.cz/)
V České republice chybí 50 000 dárců krve. Kdo se může stát dárcem? Kolik by bylo ideální mít dárců? Když jsem vegan, můžu jít darovat krev?

O dárcovství krve si naše Kateřina povídala s plk. MUDr. Milošem Bohoňkem, Ph.D.

Pan doktor působí jako primář na Oddělení hematologie a krevní transfuze v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Účastnil se zahraniční mise Armády České republiky v Iráku 2003 a humanitární mise NATO v Pákistánu, kde měl na starosti laboratoř a krevní banku a současně zde působil jako pediatr. Je hlavním odborníkem Zdravotnické služby Armády České republiky pro hematologii a transfuzní službu, členem expertní skupiny NATO pro krevní transfuzi a hemoterapii "Blood Panel" a předsedou výboru Společnosti pro transfuzní lékařství České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.

Podcast vznikl pod hlavičkou neziskové organizace Loono.