Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Letuška Air India – Vyhnula jsem se letecké katastrofě našeho prvního Boeingu 747, Ludmila Vaňková

Letecký Podcast

fly Rosta

Společnost

,

Cestování

Letuška Air India – Vyhnula jsem se letecké katastrofě našeho prvního Boeingu 747, Ludmila Vaňková

Obrázek epizody Letuška Air India – Vyhnula jsem se letecké katastrofě našeho prvního Boeingu 747, Ludmila Vaňková

Poslechněte si podcast

11. 6. 2024

2 hod 2 min

Mezi lety 1965–1970 odešlo několik československých dívek létat na základě mezivládní dohody mezi ČSSR a Indií k letecké společnosti Air India. Ta je najala pro očekávané československé cestující na linku Praha – Londýn – New York, na které létala Boeingem 707. V roce 1971 však byla tato linka ukončena, ale „našim“ letuškám se povedlo díky podpoře Air India kontrakt udržet a legálně se přesunuly do Londýna, odkud létaly na ostatních linkách společnosti po světě a žily si svůj sen. Žily v Londýně a každé 3 měsíce se vracely do Prahy pro prodloužení doložky a pracovních víz do Británie. V roce 1980 se ale stát rozhodl, že už bylo dost, a posledním dvěma, které ještě létaly (ostatní se buď vdaly, nebo emigrovaly), nařídil návrat do socialistického „ráje“. Jednou z těch, která se z Londýna po deseti letech létání na Boeingu 707 a později Boeingu 747-200 vrátila, byla Ludmila Vaňková. O svém příběhu a o tom, jak se pro ni znalost angličtiny a obrovský zájem stát se letuškou staly vstupenkou na tehdejší pomyslnou svobodu, vypráví v novém díle Leteckého podcastu.

Chcete recept na pravé indické jídlo od Ludmily? Neváhejte ji kontaktovat ludmilka.vankova@seznam.cz

Chcete podpořit moje projekty a zároveň si udělat radost? Navštivte letecký obchod https://avgeek.cz/

Děkuji společnostem Rode (https://rode.com/en) a Disk Multimedia (https://disk.cz/) za poskytnutí zvukové techniky do studia! Co všechno máme nového?
– RØDE PodMic
– RØDE RODECaster Pro II
– RØDE NTH-100M
– RØDE PSA1
Kompletní přehled používané techniky https://flyrosta.com/technika/

#podcast #flyrosta #rode
flyrosta@gmail.com
www.flyrosta.com