Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Mobily ve škole z pohledu bezpečnosti

KYBcast - podcast NPI ČR

NPI

Věda a technika

Mobily ve škole z pohledu bezpečnosti

Obrázek epizody Mobily ve škole z pohledu bezpečnosti

Poslechněte si podcast

15. 5. 2022

21 min

Mobily žáků

K filtrování webu můžete využít placené služby typuhttps://www.i-bezpecne.cznebo zdarma dostupné DNS 1.1.1.3, které si můžete jednoduše vyzkoušet doma nebo na počítači:https://spajk.cz/jak-nastavit-rodicovskou-kontrolu-na-routeru-a-pres-dns.


TIP:https://nextdns.io


Jak mají školy ošetřené používání mobilů ve školním řádu? Tomu se budeme věnovat někdy příště. Budeme moc rádi, když nám napíšete své postřehy, zkušenosti a tipy z praxe.

Mobily učitelů

Učitelé mají často v soukromých telefonech pracovní e-maily a přístup do informačních systémů typu Bakaláři. Hlavně v MŠ a na prvním stupni je časté, že učitelky a učitelé mají v mobilech fotky dětí a jsou na nich přihlášené na sociální sítě, včetně školních profilů.

Popis podcastu

Kybernetická bezpečnost pro učitele, ICT koordinátory a metodiky. Jednoduše, prakticky a srozumitelně s Václavem Maněnou, Pavlem Matějíčkem a hosty. KYBcast vzniká v rámci Národního plánu obnovy, financování Evropskou unií – Next Generation EU