Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Odpor Skotů k Angličanům byl obrovský. Museli je uplatit, říká Martin Kovář

Královská rodina

Rádio Z

Historie

Odpor Skotů k Angličanům byl obrovský. Museli je uplatit, říká Martin Kovář

Obrázek epizody Odpor Skotů k Angličanům byl obrovský. Museli je uplatit, říká Martin Kovář

Poslechněte si podcast

25. 11. 2021

19 min

O epizodě podcastu

V roce 1707 vzniklo Spojené království Velké Británie, přestože Angličané měli pocit, že se Skoty rozhodně spojit nemohou. V obou zemích totiž panovaly velké předsudky. “Nakonec se skotský parlament vyslovil pro spojení. Naopak v Irsku panoval v 18. století klid, až po I. světové válce se větší část ostrova odtrhla, Britům pak zůstalo šest severních hrabství,” řekl Martin Kovář. 

“Současná královna si nemůže ani v náznaku dovolit sympatii pro některý národ žijící ve Spojeném království. Jsou to Angličané, Skotové...” dodal. “V případě Brexitu samotná panovnice neřekla ani slovo. Při volbách to také nedělá, byť je evidentní, že někteří šéfové opozice ji nejsou sympatičtí,” dodal historik.

Jaký má královna Alžběta vztah ke kolébce monarchie Anglii? A fandí ve fotbalu některému týmu?  Další díl podcastu Královská rodina si můžete poslechnout zde. Pořadem provází Ondřej Kopa a Martin Kovář. 

Popis podcastu

Populárně poučný podcast o britské královské rodině i na Rádiu Z www.radiozet.cz.