Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek podcastu Koronavirus - fakta & fámy

Podcast Koronavirus - fakta & fámy

18 epizod

25 odběratelů

Koronavirus přináší po celém světě nejen mnoho nakažených i obětí, ale také nepřeberné množství informací, kdy jsou mýty zaměňovány za fakta. Také proto jsme pro vás připravili seriál Koronavirus: fakta & fámy. V něm pravidelně na dotazy posluchačů odpovídá lékař Jan Zá
Obrázek epizody Lékař Jan Závora: Jak dlouho bude člověk nakažený Covid-19 proti případné nákaze imunní, nelze v tuto chvíli říci.

Lékař Jan Závora: Jak dlouho bude člověk nakažený Covid-19 proti případné nákaze imunní, nelze v tuto chvíli říci.

20. 4. 2020

3 min

Obrázek epizody Lékař Jan Závora: Onemocnění plic při nakažení koronaviru je dáno problémem imunitního systému. Jak si tělo s nemocí poradí, nelze z ničeho odvodit. Malým dětem ve školách nic nehrozí, koronavirus není pro ně nebezpečný.

Lékař Jan Závora: Onemocnění plic při nakažení koronaviru je dáno problémem imunitního systému. Jak si tělo s nemocí poradí, nelze z ničeho odvodit. Malým dětem ve školách nic nehrozí, koronavirus není pro ně nebezpečný.

16. 4. 2020

4 min

Obrázek epizody Lékař Jan Závora: Riziko nákazy na kole je minimální. K promořenosti musí s ohledem na vývoj situace dojít.

Lékař Jan Závora: Riziko nákazy na kole je minimální. K promořenosti musí s ohledem na vývoj situace dojít.

15. 4. 2020

5 min

Obrázek epizody Lékař Jan Závora: Dětský kolektiv není rizikové epicentrum, kde bychom čekali nekontrolovatelné šíření viru. Děti do školy tak jít mohou.

Lékař Jan Závora: Dětský kolektiv není rizikové epicentrum, kde bychom čekali nekontrolovatelné šíření viru. Děti do školy tak jít mohou.

9. 4. 2020

4 min

Obrázek epizody Lékař Jan Závora: Všechny přenašeče není možné identifikovat, pokud plošně neotestujeme všechny lidi

Lékař Jan Závora: Všechny přenašeče není možné identifikovat, pokud plošně neotestujeme všechny lidi

8. 4. 2020

4 min

Obrázek epizody Lékař Jan Závora: S otevřením obchodů přijde rostoucí promořenost populace. U svatby můžete políbit nevěstu i bez roušky.

Lékař Jan Závora: S otevřením obchodů přijde rostoucí promořenost populace. U svatby můžete políbit nevěstu i bez roušky.

6. 4. 2020

4 min

Obrázek epizody Lékař Jan Závora: Promoření obyvatel je dobrá volba. Je plno nemocí, které mají mnohem větší následky pro pacienta samotného.

Lékař Jan Závora: Promoření obyvatel je dobrá volba. Je plno nemocí, které mají mnohem větší následky pro pacienta samotného.

6. 4. 2020

5 min

Obrázek epizody Lékař Jan Závora: Jste-li senior, hlídání vnoučat raději odřekněte. Jednorázové vysoké dávky vitaminu C sami o sobě koronavirus nevyléčí. Stejně jako astmatici, tak i kuřáci patří do rizikové skupiny.

Lékař Jan Závora: Jste-li senior, hlídání vnoučat raději odřekněte. Jednorázové vysoké dávky vitaminu C sami o sobě koronavirus nevyléčí. Stejně jako astmatici, tak i kuřáci patří do rizikové skupiny.

3. 4. 2020

3 min

Obrázek epizody Lékař Jan Závora: Rozhodnutí o tom, zda je nutné se nechat otestovat nebo nikoli rozhoduje hygienická stanice. Jste-li pacient s nemocí v domácí karanténě, musíte se po jejím skončení znovu nechat otestovat.

Lékař Jan Závora: Rozhodnutí o tom, zda je nutné se nechat otestovat nebo nikoli rozhoduje hygienická stanice. Jste-li pacient s nemocí v domácí karanténě, musíte se po jejím skončení znovu nechat otestovat.

2. 4. 2020

3 min

Obrázek epizody Lékař Jan Závora: Testování lidí bez příznaků se plánuje. Savo vám na úklid domácností postačí.

Lékař Jan Závora: Testování lidí bez příznaků se plánuje. Savo vám na úklid domácností postačí.

1. 4. 2020

4 min

Obrázek epizody Lékař Jan Závora: Roušky určitě noste bez ohledu na to, co se píše o jejich nošení v médiích. Do roušky si pak jako filtr vložte nano utěrku, která je dostupná v každé drogérii.

Lékař Jan Závora: Roušky určitě noste bez ohledu na to, co se píše o jejich nošení v médiích. Do roušky si pak jako filtr vložte nano utěrku, která je dostupná v každé drogérii.

31. 3. 2020

3 min

Obrázek epizody Lékař Jan Závora: Po dvou týdnech karantény do práce jít můžete. Koronavirus se větrem nešíří. Procházku v lese si tak bez přítomnosti lidí můžete užít i bez roušky.

Lékař Jan Závora: Po dvou týdnech karantény do práce jít můžete. Koronavirus se větrem nešíří. Procházku v lese si tak bez přítomnosti lidí můžete užít i bez roušky.

31. 3. 2020

4 min

Obrázek epizody Jolana Jakoubková, ředitelka firemních školek: Firemní školky mají i v dnešní době stále otevřeno. Pokud mají volnou kapacitu, mohou tam rodiče své děti přihlásit i když nepracují v dané firmě.

Jolana Jakoubková, ředitelka firemních školek: Firemní školky mají i v dnešní době stále otevřeno. Pokud mají volnou kapacitu, mohou tam rodiče své děti přihlásit i když nepracují v dané firmě.

27. 3. 2020

6 min

Obrázek epizody Lékař Jan Závora: Teplé nápoje virus nezničí. Stejně jako diabetici, patří i astmatici do rizikové skupiny.

Lékař Jan Závora: Teplé nápoje virus nezničí. Stejně jako diabetici, patří i astmatici do rizikové skupiny.

27. 3. 2020

3 min

Obrázek epizody Lékař Jan Závora: Hrajte s dětmi na piráty, pokud roušku odmítají. V autě ji nosit nemusíte, pokud jedete sami a nebo s rodinou.

Lékař Jan Závora: Hrajte s dětmi na piráty, pokud roušku odmítají. V autě ji nosit nemusíte, pokud jedete sami a nebo s rodinou.

26. 3. 2020

4 min

Obrázek epizody Lékař Jan Závora: V tramvaji nesmrkejte, raději vystupte. Pokud nemáte příznaky, nebojte se darovat krev.

Lékař Jan Závora: V tramvaji nesmrkejte, raději vystupte. Pokud nemáte příznaky, nebojte se darovat krev.

25. 3. 2020

2 min

Obrázek epizody Lékař Jan Závora: Výtahem jezdit můžete, na procházku určitě choďte. Sundávat roušku v kanceláři s kolegy ale nedoporučuji.

Lékař Jan Závora: Výtahem jezdit můžete, na procházku určitě choďte. Sundávat roušku v kanceláři s kolegy ale nedoporučuji.

24. 3. 2020

3 min

Obrázek epizody Lékař Jan Závora: U porodu respirátor nepotřebujete, vakcinace psů není na místě, ale rande naslepo bych nedoporučoval

Lékař Jan Závora: U porodu respirátor nepotřebujete, vakcinace psů není na místě, ale rande naslepo bych nedoporučoval

23. 3. 2020

2 min