Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Čas nespravíš

Knihovědní detektivové

Knihovna Akademie věd ČR

Historie

Čas nespravíš

Obrázek epizody Čas nespravíš

Poslechněte si podcast

4. 5. 2022

25 min

Je zlacení v knihách z pravého zlata a proč jsou některé knihy okované? Jaké stopy zanechali v knihách dávní čtenáři a co vznikne dokonalou recyklací konopných hadrů? Myslíte si, že by vám stačilo prodat Lamborghini, abyste si mohli koupit iluminovaný rukopis? Měli byste pak peníze i na jeho opravu? Poslechněte si další díl podcastu, ve kterém se potkaly kurátorka historického fondu Knihovny AV ČR Lenka Bártová a restaurátorka Jarmila Franková.

Podcastová série doplňuje sedmidílný animovaný seriál Knihovědní detektivové, který můžete sledovat na webu https://knihovedni-detektivove.cz , na sociálních sítích nebo na Youtube .

Popis podcastu

Pod jakým společenským tlakem vznikal knihtisk? Jak se zaplňovala slepá místa na mapě světa? Je kniha nové médium? Může způsobit revoluci? Jak kniha umírá? Knihovědní detektivové a moderátorka Ridina Ahmedová vás vezmou na vizuálně podmanivou cestu časem a myšlením. Společně s nimi odhalíte tajemství, která jsou ukryta ve starých tiscích a jejich osudech.