Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jak se řekne ABY?

Kika's German | němčina ?

Kika\'s German

Společnost

Jak se řekne ABY?

Obrázek epizody Jak se řekne ABY?

Poslechněte si podcast

1. 3. 2021

7 min

Tyhle otázky od studentů miluju. Jak se německy řekne ,,o''? A jak se německy řekne ,,do''? A jak se německy řekne ,,aby''?

Ono se na ně totiž nedá jednoslovně odpovědět, a každý učitel, který na ně jednoslovně odpovídá by se měl zamyslet, jestli to není kontraproduktivní. Jakmile se totiž ve škole naučíme, že do = nach , a že se aby = damit, tak se potom nemůžeme posouvat dál, a nemůžeme plně porozumět němčině a rodilým mluvčím. Je důležité vědět, že se né všechno dá překládat doslovně, a že každý jazyk funguje jinak. To, že máme na něco pouze jeden výraz, neznamená, že to v němčině funguje také tak.

My si dneska posvítíme na naše české ABY, které se v němčině vyjádří pomocí spojky DAMIT anebo DASS.

Pokročilejší studenti však ví, že se tyto spojky dají zkracovat pomocí UM.. ZU anebo ZU, o tom ale zase příště.

Popis podcastu

Jsem online lektorka němčiny, která se snaží spojit své vášně v jednu – cizí jazyky, cestování a psaní, a tím pomoct všem, kteří v němčině tápou. Každé liché pondělí se můžete pravidelně těšit na nový díl. Přepis podcastu, slovní zásobu a další bonusy najdete na herohero.co/kikasgerman Lektorování němčiny na volné noze se věnuji od jara 2019, a když zrovna nepracuji, tak cestuji po světě, vařím, píšu články o cestování a podnikání, a užívám si života.Více o němčině a mé výuce najdete na webových stránkách: www.kikasgerman.cz