Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody 35. díl⎪se Zdeňkou Šíp Staňkovou o tom, že děti jsou taky lidi

Kecání bez vzdělání

Karolína Kváš

Společnost

35. díl⎪se Zdeňkou Šíp Staňkovou o tom, že děti jsou taky lidi

Obrázek epizody 35. díl⎪se Zdeňkou Šíp Staňkovou o tom, že děti jsou taky lidi

Poslechněte si podcast

15. 2. 2021

1 hod 34 min

O epizodě podcastu

Tentokrát si povídám se Zděňkou Šíp Staňkovou, mámou 3 dětí, propágatorkou unschooolingu a svobody jak ve vzdělávání, tak v životě vůbec. Zdeňka je jedním z lidí stojících za projektem Svoboda učení, ale hlavně Děti jsou taky lidi, kde se věnuje právě tématům jako je dětská autonomie, svoboda, odpovědnost a domškoláctví, o kterým má celej podcast s názvem Svou cestou a který se svýma dětma sama už léta praktikuje.

Povídaly jsme si proto třeba o tom...
  • jak se s jí s přibývajícím věkem mění pohled na rodičovství
  • proč se odklonila od tradičního vzdělávání, přestože vždycky vlastně byla akademickej typ
  • pro čí dobro vlastně jako rodiče svoje rozhodnutí opravdu děláme
  • o přirozený touze člověka se učit a proč ji v nás škola často zabíjí
  • o dětský autonomii, právu rozhodovat nejen o vlastním vzdělávání, ale třeba i o těle a zdraví
  • nemohly jsme vynechat ani otázku rodičovství vs. jídlo a technologie

⎪ZDEŇKU NAJDETE TADY:


KAMÍNKY PO KAPSÁCH:

PATREON:
Tentokrát si povídám se Zděňkou Šíp Staňkovou, mámou 3 dětí, propágatorkou unschooolingu a svobody jak ve vzdělávání, tak v životě vůbec. Zdeňka je jedním z lidí stojících za projektem Svoboda učení, ale hlavně Děti jsou taky lidi, kde se věnuje právě tématům jako je dětská autonomie, svoboda, odpovědnost a domškoláctví, o kterým má celej podcast s názvem Svou cestou a který se svýma dětma sama už léta praktikuje. Povídaly jsme si proto třeba o tom... •jak se s jí s přibývajícím věkem mění pohled na rodičovství •proč se odklonila od tradičního vzdělávání, přestože vždycky vlastně byla akademickej typ •pro čí dobro vlastně jako rodiče svoje rozhodnutí opravdu děláme •o přirozený touze člověka se učit a proč ji v nás škola často zabíjí •o dětský autonomii, právu rozhodovat nejen o vlastním vzdělávání, ale třeba i o těle a zdraví •nemohly jsme vynechat ani otázku rodičovství vs. jídlo a technologie ⎪ZDEŇKU NAJDETE TADY: Děti jsou taky lidi Film Svobodné děti Svoboda učení Podcast Svou cestou KAMÍNKY PO KAPSÁCH: https://karolinakvas.cz/obchod/kaminky-po-kapsach/ PATREON: https://www.patreon.com/karolinakvas

Popis podcastu

Kecání bez vzdělání je série povídání o obyčejných věcech s neobyčejnými lidmi, který, jak tajně doufám, vás snad budou inspirovat k hledání svých vlastních odpovědí na nejrůznější otázky o nesmrtelnosti chrousta. Svět je totiž plnej neuvěřitelně zajímavých lidí, který nutně nemají na všechno papír, ale i tak mají příběhy a zkušenosti, u kterých nikdy nevíte, jak moc vás můžou zrovínka zasáhnout nebo vám třeba i změnit život.