Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Kapitola #33 – Petr Bartoň

KAPITOLA

Vojtěch Kristen

Byznys

Kapitola #33 – Petr Bartoň

Obrázek epizody Kapitola #33 – Petr Bartoň
Play

Poslechněte si podcast

13. 10. 2021

41 min

Na třináctileté maximum vystoupala míra zářijové inflace, která podle dat z tohoto týdne vzrostla na 4,9 procenta. Trh, vláda, ani Česká národní banka tak rychlé zdražování nečekali – stejně, jako v předchozích měsících. Dražší ceny energií, bydlení či oblečení mezitím drtí peněženky Čechů. A tlak jen tak nepoleví. „Inflace bude bude kulminovat mnohem později, než říká ČNB i vláda. Ta podle svých modelů předpokládá, že příští rok touto dobou budeme zpět v tolerančním pásmu ČNB, tedy mezi jedním až třemi procenty. To je ale absolutně nerealistické,“ říká v dalším dílu pořadu Kapitola hlavní ekonom investiční skupiny Natland Petr Bartoň. „Inflace v Česku bude delší a vyšší, než čeká ČNB. Už nyní jsme na pěti procentech, které jsme měli podle modelu ČNB dosáhnout až během kulminace v příštím roce, šest či sedm procent v dalších měsících tak nebude žádné překvapení,“ dodává.

Popis podcastu

Zásadní témata zasazená do nečekaných perspektiv. Hosté pořadu Kapitola v neformálním dialogu odkrývají zákulisí společenských témat.