Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Studio Svobodného přístavu: Smutný úděl (rakouského) ekonoma

Kanál Svobodného přístavu

Tereza Urzová a Urza

Společnost

Studio Svobodného přístavu: Smutný úděl (rakouského) ekonoma

Obrázek epizody Studio Svobodného přístavu: Smutný úděl (rakouského) ekonoma

Poslechněte si podcast

19. 9. 2021

49 min

O epizodě podcastu

Chcete-li podpořit Studio Svobodného přístavu, můžete tak učinit v krypto i korunách! Pravidelná podpora: https://opristavu.urza.cz/ BTC: 3Quf688FD46bwtv7MAEu2TwjSbGmqBQ83G LTC: LLuXM2PAAgDyr8N4D4Ms3zxwz4pvjQA5XE Číslo účtu: 2201359764/2010; variabilní symbol: 6 -------- Rozhodl jsem se natočit krátké zamyšlení o údělu (rakouského) ekonoma v naší společnosti. Proč je rakouská ekonomická škola opomíjena? Proč lidé tak často zapomínají, že žijeme ve světě omezených zdrojů? Proč ignorují náklady obětované příležitosti? A proč je někdy tak frustrující tyhle věci vysvětlovat? Mladí lidé si často myslí, že lze skloubit výhody reálného socialismu se všemi výdobytky kapitalismu. Proč to není možné? A z jakého důvodu tolik lidí věří, že to možné je? Tohle i další zajímavé věci se můžete dozvědět v tomto krátkém videu. Budu rád, když se v komentářích podělíte o vlastní zkušenosti z podobných debat; řada z Vás jich má určitě požehnaně. – Urza (www.urza.cz); autor knihy Anarchokapitalismus; tvůrce Svobodného přístavu; spoluzakladatel a hlava Institutu Ludwiga von Misese; člen předsednictva Svobody učení
Chcete-li podpořit Studio Svobodného přístavu, můžete tak učinit v krypto i korunách!
Pravidelná podpora: https://opristavu.urza.cz/
BTC: 3Quf688FD46bwtv7MAEu2TwjSbGmqBQ83G
LTC: LLuXM2PAAgDyr8N4D4Ms3zxwz4pvjQA5XE
Číslo účtu: 2201359764/2010; variabilní symbol: 6
--------
Rozhodl jsem se natočit krátké zamyšlení o údělu (rakouského) ekonoma v naší společnosti. Proč je rakouská ekonomická škola opomíjena? Proč lidé tak často zapomínají, že žijeme ve světě omezených zdrojů? Proč ignorují náklady obětované příležitosti? A proč je někdy tak frustrující tyhle věci vysvětlovat?
Mladí lidé si často myslí, že lze skloubit výhody reálného socialismu se všemi výdobytky kapitalismu. Proč to není možné? A z jakého důvodu tolik lidí věří, že to možné je? Tohle i další zajímavé věci se můžete dozvědět v tomto krátkém videu. Budu rád, když se v komentářích podělíte o vlastní zkušenosti z podobných debat; řada z Vás jich má určitě požehnaně.

– Urza (www.urza.cz); autor knihy Anarchokapitalismus; tvůrce Svobodného přístavu; spoluzakladatel a hlava Institutu Ludwiga von Misese; člen předsednictva Svobody učení