Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Studio Svobodného přístavu: O válce na Ukrajině s Janem Dobrovským

Studio Svobodného přístavu: O válce na Ukrajině s Janem Dobrovským

Obrázek epizody Studio Svobodného přístavu: O válce na Ukrajině s Janem Dobrovským

Poslechněte si podcast

3. 7. 2022

1 hod 12 min

O epizodě podcastu

Chcete-li podpořit Studio Svobodného přístavu, můžete tak učinit v krypto i korunách! Pravidelná podpora: https://opristavu.urza.cz/ BTC: bc1qwy8l3w0v826amd69h4awpt9hee6srxn4gk2cpg LTC: ltc1q2w2zezyj4anh3v428msf9kqvzelt76n62ys93h Číslo účtu: 2201359764/2010; variabilní symbol: 6 -------- Jan Dobrovský už podruhé přijal mé pozvání do Studia Svobodného přístavu; a jsem za to fakt rád nejen proto, že si ho vážím jako člověka, ale také proto, že debaty s ním jsou pro mě hodně příjemné a moc si je užívám, jelikož vidí svět výrazně jinak než já a zároveň o má schopnost svůj pohled logicky vysvětlit. Řešili jsme válku na Ukrajině a individuální versus kolektivistický pohled na všeobecnou mobilizaci; bavili jsme se o propagandě v ČT i dalších médiích a vlivu propagandy jako takové; a na závěr jsme probrali blokování „proruských“ webů společností CZ.NIC ve spolupráci s vládou. – Jan Dobrovský; novinář; disident; podnikatel; miliardář – Urza (www.urza.cz); autor knihy Anarchokapitalismus; tvůrce Svobodného přístavu; spoluzakladatel a hlava Institutu Ludwiga von Misese; člen předsednictva Svobody učení
Chcete-li podpořit Studio Svobodného přístavu, můžete tak učinit v krypto i korunách!
Pravidelná podpora: https://opristavu.urza.cz/
BTC: bc1qwy8l3w0v826amd69h4awpt9hee6srxn4gk2cpg
LTC: ltc1q2w2zezyj4anh3v428msf9kqvzelt76n62ys93h
Číslo účtu: 2201359764/2010; variabilní symbol: 6
--------
Jan Dobrovský už podruhé přijal mé pozvání do Studia Svobodného přístavu; a jsem za to fakt rád nejen proto, že si ho vážím jako člověka, ale také proto, že debaty s ním jsou pro mě hodně příjemné a moc si je užívám, jelikož vidí svět výrazně jinak než já a zároveň o má schopnost svůj pohled logicky vysvětlit.
Řešili jsme válku na Ukrajině a individuální versus kolektivistický pohled na všeobecnou mobilizaci; bavili jsme se o propagandě v ČT i dalších médiích a vlivu propagandy jako takové; a na závěr jsme probrali blokování „proruských“ webů společností CZ.NIC ve spolupráci s vládou.

– Jan Dobrovský; novinář; disident; podnikatel; miliardář
– Urza (www.urza.cz); autor knihy Anarchokapitalismus; tvůrce Svobodného přístavu; spoluzakladatel a hlava Institutu Ludwiga von Misese; člen předsednictva Svobody učení

Popis podcastu

Jsme dva. Milujeme svobodu. Milujeme anarchii. Milujeme kapitalismus.

Mluvíme o volnotržní bezstátní společnosti; ano, víme, jak to vypadá, i nám ta myšlenka zpočátku připadala absurdní… Zkuste jí však dát šanci; odmítnout ji můžete vždy.

Motto: „Dobří lidé se neřídí špatnými zákony.“



– Ema; tvůrkyně Svobodného přístavu; anarchokapitalistka; libertariánka; studentka Ježka bez klece

– Urza (www.urza.cz); autor knihy Anarchokapitalismus; tvůrce Svobodného přístavu; spoluzakladatel a hlava Institutu Ludwiga von Misese; člen předsednictva Svobody učení