Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #29: Matěj Chlupáček

jizerské *ticho

jizerské *ticho

Kultura

#29: Matěj Chlupáček

Obrázek epizody #29: Matěj Chlupáček

Poslechněte si podcast

14. 5. 2022

53 min

Když jsem se dozvěděl, že se blíží premiéra třídílné minisérie Iveta, kterou pro Voyo produkovali liberečtí rodáci Matěj Chlupáček a Maja Hamplová, udělal jsem dvě věci. Předplatil si Voyo a pozval Matěje do podcastu. Věrní posluchači dobře vědí, že Maja už v *tichu byla, takže jsem ušetřil jeden mikrofon. Původně jsem chtěl podcast stihnout natočit a vydat ještě v dubnu, tedy před premiérou Ivety. Na to mi Matěj ale napsal, že nemá ani hodinu času a vidí to nejdřív tak někdy v červenci, trochu jsem zalapal po dechu a řekl si, na co si to hraje. Když mi potom napsal, že by to mohlo vyjít v Liberci 11. května v čase 12:30-13:30, bylo to lepší, ale mé pochybnosti o Matějových hvězdných manýrech to teda zrovna dvakrát nerozptýlilo. Stačilo ale jen pár týdnů, abych si uvědomil, že Matěj toho má opravdu hodně. A když říkám hodně, tak fakt HODNĚ. Aspoň teda na moje poměry určitě. Začátkem května, kdy se naplno spustil frmol kolem premiéry Ivety, stále běžel na HBO Max Matějův foodie seriál s Lukášem Hejlíkem a jeho dcerou Klárou a do toho všeho začal Matěj jako režisér natáčet svůj druhý celovečerní film Úsvit. A ostatně ani ta jeho návštěva v Liberci nebyla kvůli mému podcastu – tím hlavním důvodem, proč se na skok otočil ve svém rodném městě, bylo uvedení animovaného filmu Život k sežrání na právě probíhajícím Anifilmu, na kterém se podílel jako producent. A to zdaleka není všechno, čím se Matěj právě zabývá nebo chystá. O to větší mám radost, že jsme s tímhle klukem z Liberce, kterému je teprve 28 a už tolik toho dokázal a evidentně ještě dokáže, spolu stihli natočit tenhle podcast.

Popis podcastu

Podcast o městech v Jizerských horách, kde chcípnul pes. Ale hlavně o lidech, kteří nepřestali věřit, že dokonce i tam je pod dlažbou pláž.