Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Rostislav Plíva: Založení, správa a regulace fondů, strategie deglobalizačního fondu

Jak investovat

Lenka Schánová

Byznys

,

Investování

Rostislav Plíva: Založení, správa a regulace fondů, strategie deglobalizačního fondu

Obrázek epizody Rostislav Plíva: Založení, správa a regulace fondů, strategie deglobalizačního fondu

Poslechněte si podcast

18. 11. 2022

1 hod 31 min

O epizodě podcastu

Rozhovor s Rostislavem Plívou , předsedou představenstva Winstor investiční společnosti , o jeho začátcích, založení a správě fondů, ale také i o jejich likvidaci, regulace trhů, proč z jeho pohledu nemůže komerční banka vést investiční banku, nebo jaká je strategie deglobalizačního fondu. (Natočeno 19. října 2022)

BIO:

Rostislav Plíva vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na Peněžní ekonomii a bankovnictví a Fakultu sociálně ekonomickou na UJEP. Během studia v zahraničí se věnoval oboru Hospodářské dějiny. Od roku 2007 přednáší na VŠE v Praze předměty z oblastí kapitálových trhů, měnové politiky a bankovnictví, ve kterém získal doktorát. Svou pracovní kariéru zahájil v roce 2007 v risk managementu KBC Securities v oddělení pro tržní a kreditní rizika kapitálového trhu. Následně začal pracovat ve společnosti Patria Finance, kde prošel všemi úrovněmi makléřské pozice a v roce 2010 byl v Patrii jmenován Ředitelem obchodování s cennými papíry. Od roku 2014 byl zodpovědný za obchod a obchodní rozvoj skupiny Patria. V roce 2017 založil holdingovou společnost Winstor Capital a.s. a následně v roce 2019 Winstor investiční společnost a.s. , ve které je předsedou představenstva.

V ROZHOVORU SE DOZVÍTE:

  • Žít si svůj dětský sen (3:15)
  • Kariéra v Patrii, aneb co se stane, když se makléř “uklikne” nebo jak analytici stanovují cílovou cenu akcií (7:30)
  • Atomosféra mezi investory kolem roku 2008 (14:39)
  • Proč z jeho pohledu nemůže komerční banka vést investiční banku (15:20)
  • Založení investiční společnosti - co ho k tomu přivedlo (19:51)
  • Možnosti založení fondu (22:30)
  • Co je potřeba k založení fondu a jak je to finančně nákladné (30:59)
  • Poplatky spojené s  fondy (47:50)
  • Paragraf 15 (56:15)
  • Alarmující signály aneb na co si dát pozor při investování do fondu (1:06:00)
  • Likvidace fondu - jak to probíhá (1:10:00)
  • Fondy a daně (1:12:00)
  • Strategie deglobalizačního fondu (1:19:00)

LOKACE NATÁČENÍ:

Rozhovor byl natočen v Galerii Magnus Art , kterou můžete navštívit každý den PO-SO od 12 do 20 hod., vstup je zdarma. Od 6. září si můžete prohlédnout výstavu s názvem Vnitřní krajiny, představuje soukromou sbírku ekonoma Pavla Brože. V jeho sbírce najdeme především figurativní umění nebo umělecká díla, kde je patrná současná či minulá přítomnost člověka. Primárním klíčem k jeho sbírání jsou ale samotní umělci. Své autory si pečlivě vybírá, dlouhodobě je sleduje a často se k nim vrací. Tím se jeho sbírka poněkud vymyká tuzemským sběratelským standardům.Těm několika málo vybraným výtvarníkům je potom nejen věrným sběratelem, ale i přítelem. Patří k nim například Josef Bolf, Daniel Pitín, Adam Štech, Lubomír Typlt nebo původem moldavský malíř Alexander Tinei.

ZPĚTNÁ VAZBA:

Vaše zpětná vazba je pro mě důležitá. Máte-li k podcastu jakékoliv poznámky, zašlete mi je, prosím, na lenka@schanova.com . Děkuji.

Rozhovor s Rostislavem Plívou, předsedou představenstva Winstor investiční společnosti, o jeho začátcích, založení a správě fondů, ale také i o jejich likvidaci, regulace trhů, proč z jeho pohledu nemůže komerční banka vést investiční banku, nebo jaká je strategie deglobalizačního fondu. (Natočeno 19. října 2022)BIO: Rostislav Plíva vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na Peněžní ekonomii a bankovnictví a Fakultu sociálně ekonomickou na UJEP. Během studia v zahraničí se věnoval oboru Hospodářské dějiny. Od roku 2007 přednáší na VŠE v Praze předměty z oblastí kapitálových trhů, měnové politiky a bankovnictví, ve kterém získal doktorát. Svou pracovní kariéru zahájil v roce 2007 v risk managementu KBC Securities v oddělení pro tržní a kreditní rizika kapitálového trhu. Následně začal pracovat ve společnosti Patria Finance, kde prošel všemi úrovněmi makléřské pozice a v roce 2010 byl v Patrii jmenován Ředitelem obchodování s cennými papíry. Od roku 2014 byl zodpovědný za obchod a obchodní rozvoj skupiny Patria. V roce 2017 založil holdingovou společnost Winstor Capital a.s. a následně v roce 2019 Winstor investiční společnost a.s., ve které je předsedou představenstva.V ROZHOVORU SE DOZVÍTE:Žít si svůj dětský sen (3:15)Kariéra v Patrii, aneb co se stane, když se makléř “uklikne” nebo jak analytici stanovují cílovou cenu akcií (7:30)Atomosféra mezi investory kolem roku 2008 (14:39)Proč z jeho pohledu nemůže komerční banka vést investiční banku (15:20)Založení investiční společnosti - co ho k tomu přivedlo (19:51)Možnosti založení fondu (22:30)Co je potřeba k založení fondu a jak je to finančně nákladné (30:59)Poplatky spojené s  fondy (47:50) Paragraf 15 (56:15)Alarmující signály aneb na co si dát pozor při investování do fondu (1:06:00)Likvidace fondu - jak to probíhá (1:10:00)Fondy a daně (1:12:00)Strategie deglobalizačního fondu (1:19:00)LOKACE NATÁČENÍ:Rozhovor byl natočen v Galerii Magnus Art, kterou můžete navštívit každý den PO-SO od 12 do 20 hod., vstup je zdarma. Od 6. září si můžete prohlédnout výstavu s názvem Vnitřní krajiny, představuje soukromou sbírku ekonoma Pavla Brože. V jeho sbírce najdeme především figurativní umění nebo umělecká díla, kde je patrná současná či minulá přítomnost člověka. Primárním klíčem k jeho sbírání jsou ale samotní umělci. Své autory si pečlivě vybírá, dlouhodobě je sleduje a často se k nim vrací. Tím se jeho sbírka poněkud vymyká tuzemským sběratelským standardům.Těm několika málo vybraným výtvarníkům je potom nejen věrným sběratelem, ale i přítelem. Patří k nim například Josef Bolf, Daniel Pitín, Adam Štech, Lubomír Typlt nebo původem moldavský malíř Alexander Tinei.ZPĚTNÁ VAZBA:Vaše zpětná vazba je pro mě důležitá. Máte-li k podcastu jakékoliv poznámky, zašlete mi je, prosím, na lenka@schanova.com. Děkuji.