Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Investice srozumitelně

In Invest

Byznys

25: Jaká investiční řešení jsou ideální pro placené investiční poradenství?

Obrázek epizody 25: Jaká investiční řešení jsou ideální pro placené investiční poradenství?

Poslechněte si podcast

26. 4. 2022

11 min

V rámci dalšího 10minutového dílu projdeme důležité podmínky pro poskytování kvalitního placeného investičního poradenství. Lukáš se konkrétně zamyslí nad nástroji, které jsou vhodné pro klienta a poradce. Oproti tomu takéupozorní na nástroje, které jsou nevhodné. V některých případech dokonce nebezpečné a drahé.

Hlavní myšlenky tohoto dílu:
  • Proč nejsou vhodná lokální investiční řešení od místních malých správců.
  • Fondy kvalifikovaných investorů jsou pouze v provizním poradenství.
  • FKI nedávají ekonomicky smysl v bezprovizní třídě pro jejich tvůrce v ČR.
  • Provizní řešení prodražuje službu v placeném poradenství.
  • Zamyšlení nad kreditním rizikem vs. rizikem kolísání investice.
  • Důvody důležitosti tržně oceňovaných aktiv v placeném poradenství.

Popis podcastu

Podcast společnosti In Invest pro finanční profesionály o investicích odborně a přesto srozumitelně. V rámci jednotlivých epizod si bude Lukáš Paldus zvát zástupce poradenských firem a vzdělávacích společností. Dále také jednotlivé úspěšné investiční poradce. Mezi hlavní témata bude určitě patřit provizní vs. placené poradenství, společensky odpovědné investice, kvalita poskytovaných služeb investorům, srovnání se zahraničím na západ od nás a samozřejmě také i legislativní rámec investic. LinkedIn (https://www.linkedin.com/company/in-investments) a Facebook (https://www.facebook.com/ininvest) společnosti In Invest. Právní prohlášení: Společnost upozorňuje, že investování na kapitálových trzích je spojeno s rizikem ztráty a že minulá výkonnost není zárukou budoucích výnosů. Podrobnější informace o rizicích klient vždy obdrží před realizací investice.