Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Interview rádia Z

Rádio Z

Sport

České diváky zbožňuju. Mrzí mě, že v Troji nebudou, říká kajakář Jiří Prskavec

Play

Poslechněte si podcast

10. 6. 2021

13 min

O epizodě podcastu

V pátek začíná v pražské Troji světový pohár ve vodním slalomu. Představí se zde také tři čeští reprezentanti, včetně dvojnásobného mistra světa Jiřího Prskavce, který byl hostem sportovního Interview Jana Hlocha. „Moc se těším. Mrzí mě, že to bude opět bez domácích diváků, které zbožňuju a kteří jsou nejlepší na světě,“ říká Prskavec.

Na květnovém mistrovství Evropy skončil Prskavec sedmý. „Myslel jsem si na lepší výsledek. Neřekl bych ale, že to pro mě bylo zklamáním,“ hodnotí kajakář. Připustil, že vzhledem k přípravě na olympiádu pro něj evropský šampionát nebyl tak důležitý. Důvodem slabšího umístění mohlo být i to, že Prskavec měl účast v Tokiu zajištěnou už před mistrovstvím Evropy. „Mám rád nervozitu. Nejlepší výkony podávám ve chvílích, kdy se o něco jede,“ vysvětluje Prskavec.

Olympijský kvalifikační klíč je neúprosný. Každý stát může v každé kategorii reprezentovat pouze jeden závodník.  To, že se Český svaz kanoistiky rozhodl udělat kvalifikaci v loňském roce, bylo podle Prskavce dobrým řešením. Na poslední olympiádě získal Prskavec bronzovou medaili. S jakými ambicemi pojede do Tokia? „Náš sport je nevyzpytatelný. Jde tam trochu možná i o štěstí. Chtěl bych zažít dobrou jízdu, po které si řeknu, že se mi opravdu povedla. Pokud se to povede v olympijském finále, tak budu spokojený bez ohledu na výsledek,“ dodává kajakář.

Rozhovor moderátora Jana Hlocha s kajakářem Jiřím Prskavcem si můžete poslechnout zde:

Popis podcastu

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.