Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Interview Martina Kováře

Rádio Z

Zpravodajství

,

Společnost

,

Byznys

,

Kultura

Prezident České lékařské komory Milan Kubek: Epidemie je v současnosti rozjetý rychlík, který jde jen velmi těžko zastavit. Zdravotnictví je pod obrovským tlakem a opatření by měla přitvrdit

Play

Poslechněte si podcast

20. 10. 2020

20:29

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.

O epizodě podcastu

Podle prezidenta České lékařské komory Milana Kubka je jasné, že dřívější opatření neměla žádný efekt. Nedokázala tu epidemii zbrzdit. Přimlouval bych se za to, abychom nečekali, aby protiepidemická opatření přitvrdila. Prosím veřejnost, aby nám pomohla. My sami ten rychlík zastavit nedokážeme. Je třeba, aby každý ta opatření dodržoval, aby lidé na sebe byli opatrní a ohleduplní, aby nikam zbytečně nevycházeli.”“Slyšel jsem srovnání, že se přeci umírá i na jiné choroby jako je rakovina, kardiovaskulární onemocnění.” Komentuje situaci prezident ČLK Milan Kubek a pokračuje: “Jen pro srovnání - na kardiovaskulární choroby zemře u nás každý den přibližně sto čtyřicet lidí, na rakovinu sedmdesát pět a na koronavirus minulý týden umíralo v průměru přibližně šedesát pět lidí denně. Je velmi pravděpodobné, že koronavirus, který je dnes třetí nejčastější příčinou úmrtí u nás v danou chvíli, příští týden předstihne všechny druhy rakoviny a stane se druhou nejčastější příčinou úmrtí. Nevím, na co chceme čekat. To, co nám hrozí, je zahlcení zdravotního systému.”