Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Pekarová Adamová: Kdo bude ministrem práce a sociálních věcí nedokážu předpovědět, o resort bude velký zájem

Interview Martina Kováře

Rádio Z

Politika

Pekarová Adamová: Kdo bude ministrem práce a sociálních věcí nedokážu předpovědět, o resort bude velký zájem

Obrázek epizody Pekarová Adamová: Kdo bude ministrem práce a sociálních věcí nedokážu předpovědět, o resort bude velký zájem
Play

Poslechněte si podcast

13. 10. 2021

21 min

O epizodě podcastu

Koalice Spolu i koalice Pirátů a Starostů pokračují ve vyjednávání o vzniku nové vlády. „Kdo bude ministrem práce a sociálních věcí nedokážu předpovědět, o resort bude velký zájem,“ přiznává předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která je jedním z adeptů na šéfa tohoto resortu. Pokud bude hnutí ANO vznik nové vlády zdržovat, nezíská ani post místopředsedy Sněmovny, varuje Pekarová Adamová.
Ve volbách těsně zvítězila Koalice Spolu. Podpisem memoranda s druhou předvolební koalicí Pirátů a Starostů deklarovaly snahu o vznik společné vlády, která by v Poslanecké sněmovně disponovala 108 mandáty. „Pevně věřím, že v hnutí ANO si konečně udělají pořádek v tom, jestli přijímají porážku nebo ne, protože zatím slýcháme od různých představitelů různé věci,“ říká Pekarová Adamová. Za klíčový faktor toho, že koalice Spolu ve volbách porazila hnutí ANO premiéra Andreje Babiše považuje proměnu nálady ve společnosti, která byla v poslední době patrná. „Lidé už chtěli změnu a chtěli vystavit stopku vládě, která řeší samé své vlastní kauzy. Premiér je zatížený jedním průšvihem za druhým. Je na něm vidět, že myslí zejména na svůj zájem,“ vysvětluje šéfka TOP 09. V interview Martina Kováře přiznala, že spolupráce s předsedou ODS Petrem Fialou a šéfem lidovců Marianem Jurečkou funguje lépe, než sami vůbec očekávali.

Tyto volby byly podle Pekarové Adamové výjimečné. Nejen vysokou účastí, ale i náladou, která po nich panovala. „Viděla jsem lidi slavit i v ulicích. To tady opravdu po žádných volbách nepamatuju,“ říká Pekarová Adamová. Ve volbách ale propadl rekordní počet hlasů, téměř 1 milion lidí volilo strany, které zůstaly před branami Poslanecké sněmovny. To může být podle Pekarové Adamové riziko, protože tito lidé se cítí zklamaní. Zdůraznila proto, že jejich případná vláda bude myslet na všechny voliče.

Hostem Interview Martina Kováře byla předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Popis podcastu

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.