Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Nemyslím si, že by nějaká vláda měla takto těžký vstup do vládnutí, říká Zdeněk Hraba /STAN/

Interview Martina Kováře

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Nemyslím si, že by nějaká vláda měla takto těžký vstup do vládnutí, říká Zdeněk Hraba /STAN/

Obrázek epizody Nemyslím si, že by nějaká vláda měla takto těžký vstup do vládnutí, říká Zdeněk Hraba /STAN/

Poslechněte si podcast

27. 4. 2022

20 min

O epizodě podcastu

„První půl rok vlády byl nelehký. Nemyslím si, že by nějaká vláda měla takto těžký vstup do vládnutí hlavně kvůli ukrajinské a energetické krizi nebo nastupující hospodářské krizi. Je to tolik věcí, které se zkumulovaly v jeden okamžik. Vládě se ale určitě dá vyčítat akceschopnost v některých oblastech, nebyl bych ale tak kritický,“ myslí si předseda senátní komise pro Ústavu Zdeněk Hraba, který byl hostem Interview Martina Kováře na Rádiu Z.
Zaměření novinářů na hnutí STAN po volbách bylo podle něj logické. „Po volbách se novináři vrhli na analyzování činností a osob, které působí a jednají za hnutí STAN. Byla to ale logická věc a řada věcí se nám nepovedla, to je třeba přiznat,“ dodává Hraba. Ten se vyjádřil i k blížícím se prezidentským volbám. „Myslím si, že podle toho, jak je nastavena česká společnost, by mělo určitý smysl, kdybychom měli kandidáty liberál proti konzervativci.“

Hraba okomentoval i nedávné omezení dezinformačních webů. „Jsem zastánce svobody slova. Omezit některé weby je navíc těžké kvůli dnešní možnosti informování, stačí si založit novou doménu. Tím ty weby ale neobhajuji, jen by si každý měl zvážit informace, které na nich najdeme. Nemyslím si, že to doporučení bylo dobré, je to v rozporu s mým přesvědčením. Navíc je to podle mě kontraproduktivní. Ony weby jsou předmětem diskuze už poslední měsíc a půl od chvíle, kdy jsou omezené,“ zakončuje Zdeněk Hraba.

Celý rozhovor moderátora Martina Kováře se senátorem Zdeňkem Hrabou si poslechněte zde: