Martin Baxa: Nechci zabít živou kulturu

Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Martin Baxa: Nechci zabít živou kulturu

Interview Martina Kováře

Rádio ZET

Kultura

Martin Baxa: Nechci zabít živou kulturu

Obrázek epizody Martin Baxa: Nechci zabít živou kulturu

Poslechněte si podcast

22. 6. 2022

20 min

O epizodě podcastu

,,Když jsem byl opoziční poslanec, Babiš vždy při jakékoli kauze akorát řekl, že neodstoupí. Teď rezignoval ministr školství Petr Gazdík na základě zmínek lokální, pražské kauzy. Pojmenovaly se problémy, které sužovalo hnutí STAN. Vít Rakušan se k tomu postavil otevřeně, jednoznačně, jasně, takový přístup je zodpovědný,” popisuje situaci ministr kultury Martin Baxa, který byl hostem Interview Martina Kováře.
Kdo bude novým ministrem školstvím? ,,Věřím, že přijde vhodný kandidát. Nepřijde do nejlehčí situace. Od 1.července začíná předsednictví. Ministerstvo školství disponuje velmi robustním operačním programem Jan Amos Komenský v rámci evropských fondů, kde je mnoho desítek miliard korun, takže bude mít velkou zodpovědnost za čerpání. Od 1.září začne být opět velké téma ukrajinské děti v českých školách.”

Šetřit na kultuře ministr Baxa nechce. ,, V posledních letech se zbytečně utratily stovky miliard korun. Stát je výrazně zadlužený. Promarnila se v mém resortu léta prosperity, kdy tekly peníze do státního rozpočtu proudem. Rozpočet, který má mé ministerstvo na letošní rok, by měl dopadnou nejméně na sektor živé kultury.”

A za jakých podmínek Martin Baxa smí s manželkou na dovolenou? Poslechněte si zde:

Popis podcastu