Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Karel Havlíček: Evropa dříve nebo později dojde k nějaké formě povinného očkování

Interview Martina Kováře

Rádio Z

Zpravodajství

Karel Havlíček: Evropa dříve nebo později dojde k nějaké formě povinného očkování

Obrázek epizody Karel Havlíček: Evropa dříve nebo později dojde k nějaké formě povinného očkování
Play

Poslechněte si podcast

24. 11. 2021

20 min

O epizodě podcastu

Počet nakažených lidí s koronavirem se v České republice znovu zvyšuje. Podle vicepremiéra v demisi Karla Havlíčka tak Evropa dříve nebo později dojde k tomu, že bude potřeba nějaká forma povinného očkování. "Možná, že se začnou povinně očkovat lidé od určitého věku. Ale je zcela patrné, že v určitých zemích se prostě nepodaří zvládnout devadesátiprocentní naočkování," řekl v Interview Martina Kováře. 

“Situace je nepochybně vážná a samozřejmě si to vyžaduje okamžitá razantní řešení. Zasedáme každý den, uvidíme s jakým dalším návrhem přijde ministerstvo zdravotnictví,” popsal Karel Havlíček rozhodování o možném zavedení nouzového stavu. “Nastupující koalice si už zřejmě uvědomuje, že nové dramatické řešení pandemie koronaviru neexistuje. Budoucí vláda nepředstavila žádný geniální recept,” dodal Havlíček ve vysílání Rádia Z.

Jak dále řekl vláda opět spouští program Antivirus, který bude kompenzovat ztráty živnostníkům nebo zaměstnavatelům. Vláda by to měla schválit na svém příštím zasedání.  

Jak hodnotí Karel Havlíček své působení v kabinetu Andreje Babiše? A bude ho naplňovat práce v opozici? I na to se ptal moderátor Martin Kovář. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Popis podcastu

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.