Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Josef Středula: Vláda stanovila novou hodnotu toho, kdo se má cítit být chudým

Interview Martina Kováře

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Josef Středula: Vláda stanovila novou hodnotu toho, kdo se má cítit být chudým

Obrázek epizody Josef Středula: Vláda stanovila novou hodnotu toho, kdo se má cítit být chudým

Poslechněte si podcast

4. 5. 2022

20 min

O epizodě podcastu

„Kritika vůči minulé vládě byla oprávněná, jeden den něco řekli, druhý den to někdo interpretoval a třetí den to jinak schválili. Tehdejší opozice to kritizovala, že to není akceptovatelné. Najednou ale dělají úplně totéž, vytvářejí chaos,“ říká předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula, který byl hostem Interview Martina Kováře na Rádiu Z.
„Místo, aby vláda chopila do rukou stávající dávky a třeba je valorizovala, aby byly alespoň vyrovnané s inflací, tak najednou připravují dávku novou. A jestliže vláda usoudila, že ji mají dostat občané, kteří mají příjem do jednoho milionu hrubého, tak tím chtějí říct, že ten, kdo má pod milion korun, je to pořád ještě člověk, který má dostat podporu? Vláda stanovila úplně novou referenční hodnotu, kdo se má cítit být chudým nebo tím, kdo je hoden podpory z veřejných zdrojů. A to si myslím, že v pořádku není,“ dodává Středula.

Ten se vyjádřil také k teoretické kandidatuře na prezidenta. „První a nejdůležitější krok, zda-li do takové volby půjdu, nebo nepůjdu, je moje rodina. Výzva, ve které mě odboráři přemlouvali, abych do toho šel, je moc milá a potěšilo mě to, nečekal jsem to. Já sám sobě dal několik týdnů, abych se rozmyslel. Pokud do toho opravdu půjdu, tak pro mě jediná cesta bude získání podpory občanů, tedy získání více než 50 tisíců hlasů,“ zakončuje Josef Středula.

Celý rozhovor moderátora Martina Kováře s Josefem Středulou si poslechněte zde: