Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jana Černochová /ODS/: Projev Putina byly stejné lži, které používá celé dva měsíce

Interview Martina Kováře

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Jana Černochová /ODS/: Projev Putina byly stejné lži, které používá celé dva měsíce

Obrázek epizody Jana Černochová /ODS/: Projev Putina byly stejné lži, které používá celé dva měsíce

Poslechněte si podcast

9. 5. 2022

21 min

O epizodě podcastu

„V Putinově projevu jsem nezaznamenala ani pět procent nějaké sebereflexe. Byly to ty stejné lži, které používá celé dva měsíce. Byly to zástupné důvody, kterými ospravedlňuje bezprecedentní krok, kdy Rusko napadlo svobodnou zemi, která si dovolila mít bilaterární jednání v rámci společenství. Ukrajina chce patřit na západ a chce řešit svoji budoucnost,“ říká ministryně obrany Jana Černochová, která byla hostem Interview Martina Kováře na Rádiu Z.
Podle Černochové nám zbraně, které Česká republika posílá Ukrajině, nebudou chybět. „Chci ubezpečit občany Česka, že bych rozhodně nedopustila a nedovolila, abychom na Ukrajinu posílali něco, co by nám chybělo v našich válečných mobilizačních zásobách. Česká republika je zemí Severoatlantické aliance, v našich plánech máme i nějaké povinnosti. Rozhodně se k tomu snažím přistupovat zodpovědně, abych neposlala na Ukrajinu něco do doby, než my budeme mít vyjednanou náhradu,“ dodává ministryně obrany Černochová.

Ta už také nechce dopustit, aby byl resort obrany obětním beránkem. „Měli bychom dostat další miliardu a půl na urgentní nákupy, protože ta krize na východě od nás je velice vážná. Myslím, že nejenom moji kolegové, ale i občané vnímají, že obrana byla vždy takovou popelkou a když se někde mělo škrtat, bylo to právě tam. Teď to není možné,“ popisuje Černochová. Krátce se vyjádřila i ke schůzce s ministrem obrany USA Lloydem Austinem. „Musím říct, že když jsem stála na schodech Pentagonu vedle pana ministra, tak jsem cítila obrovskou hrdost. Hrdost na Českou republiku, protože hráli českou hymnu, vlála tam česká vlajka,“ zakončuje Jana Černochová.

Celý rozhovor s moderátorem Martinem Kovářem a ministryní obrany Janou Černochovou si poslechněte zde: