Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Generál Petr Pavel: Neměli bychom propadnout dojmu, že je ruská armáda slabá

Interview Martina Kováře

Rádio Zet

Zpravodajství

Generál Petr Pavel: Neměli bychom propadnout dojmu, že je ruská armáda slabá

Obrázek epizody Generál Petr Pavel: Neměli bychom propadnout dojmu, že je ruská armáda slabá

Poslechněte si podcast

10. 5. 2022

20 min

O epizodě podcastu

„Od Ruska můžeme očekávat pokračování mohutného ostřelování, protože té takzvané hloupé nenaváděné munice mají stále ještě dostatek. V omezené míře může ruská armáda i postoupit v některých směrech, ale asi se nedá očekávat žádná zásadní nová ofenzíva. Ruské síly už na velkou ofenzívu nestačí. Psychologická hra před válkou byla ale Ruskem vedena dobře,“ říká generál Petr Pavel, který byl hostem Interview Martina Kováře na Rádiu Z.
Podle něj není v Rusku nic provozuschopné. „Neměli bychom ale propadnout dojmu, že je ruská armáda slabá. Početně je stále druhou největší na světě. Je to armáda, která disponuje tisíci jadernými zbraněmi a množstvím obrněné a dělostřelecké techniky. Stále musíme brát Rusko jako vážného protivníka,“ dodává Pavel.

Čeho podle něj chtějí Ukrajinci dosáhnout? „Myslím, že zprávy ze strany Ukrajinců o úplném osvobození jsou očekávatelné. Jestli na to v současné době mají je ale druhá otázka. Myslím, že jak bude pozice ruské armáda slábnout, může dojít k určitým územním ziskům Ukrajiny. Na druhou stranu, aby ukrajinská armáda vytlačila tu ruskou do stavu před 24. únorem, na to by potřebovala mnohem větší sílu. V případě Krymu by Rusko zřejmě asi nasadilo mnohem silnější zbraně včetně taktických zbraní, protože ztráta Krymu má pro Rusko strategický, psychologický, emoční i symbolický význam,“ zakončuje Petr Pavel.

Celý rozhovor moderátora Martina Kováře s generálem Petrem Pavlem si poslechněte zde: