Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Interview Martina Kováře

Rádio Z

Zpravodajství

,

Společnost

,

Byznys

,

Kultura

Generál Petr Pavel: Naděje není strategie, kdybychom lépe využili letní měsíce, tak jsme teď nemuseli nouzový stav využívat

Play

Poslechněte si podcast

29. 9. 2020

21:15

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.

O epizodě podcastu

Neviděl jsem žádné analýzy, které by vysvětlily možný nouzový stav. Vidíme, že se čísla nakažených, hospitalizovaných i lidí, kteří s Covidem-19 zemřou, zvyšují, ale jestli to ospravedlňuje vyhlášení nouzového stavu, to nevím. Kdybychom  využili letní měsíce, tak teď jsme nouzový stav nemuseli .” říká odlehli naději, že všechno špatné máme za sebou, a že si můžeme dovolit uvolnění všech opatření, přesto, že země kolem nás rozhodně takhle daleko nešly. “Mnoha lidem se to nebude líbit, ale jestli se dostaneme do krize, tak je zapotřebí, aby celý systém byl řízen hierarchicky a z jednoho místa.

Podle Petra Pavla by měla česká armády investovat především do techniky, která je už dávno za hranicí životnosti.  Bojová vozidla pěchoty, dlouhou dobu se hovořilo o radarech, které zabezpečují přehled o vzdušné situaci do výšky třech tisíc metrů, o vrtulnících. Hovořilo se o dělostřelectvu, modernizaci ručních zbraní, i, doplnění zásob v mnoha kategoriích. To všechno jsou projekty, které jsou , jestli naše armáda ."

Pokud jde o úroveň vojáků, tedy tu uniformovanou, pak na naše vojáky v poli je spoleh. Naši vojáci jsou vnímáni jako stabilní spojenec, který může komukoliv krýt . Na druhou stranu nejsme tak úplně čitelní, srozumitelní a  pokud jde o politickou úroveň ,” doplňuje bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky a předseda vojenského výboru NATO.

Petr Pavel je připravený kandidovat na post prezidenta republiky. “Vyslyšel jsem přání lidí, kteří oslovovali. Já sám jsem si řekl, že udělám všechno co bude v mých silách, abych se pokusil nejenom v té případné volbě uspět, ale hlavně abych se pokusil to trochu zkomplikovat těm lidem, které bych na tom postu nerad viděl.