Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Dodrží nová vláda slib o nezvyšování daní? Nejsem si jist, zda se jim to podaří, říká budoucí rektor VŠE Petr Dvořák

Interview Martina Kováře

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Dodrží nová vláda slib o nezvyšování daní? Nejsem si jist, zda se jim to podaří, říká budoucí rektor VŠE Petr Dvořák

Obrázek epizody Dodrží nová vláda slib o nezvyšování daní? Nejsem si jist, zda se jim to podaří, říká budoucí rektor VŠE Petr Dvořák

Poslechněte si podcast

13. 1. 2022

20 min

O epizodě podcastu

„Ekonomický program nové vlády má řadu otazníků, v některých směrech je ambiciózní. Nové vládě bych přál, aby se to vše podařilo, bude to ale nesmírně těžké,“ dodává budoucí rektor Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák, který byl hostem Interview Martina Kováře na Rádiu Z.
Zvyšování daní bylo jedním z palčivých témat parlamentních voleb, nová vláda tehdy slibovala, že daně zvyšovat nebude. „Z toho, co jsem zatím viděl, si nejsem jist, že se jim podaří naplnit vše, co mají před sebou bez toho, aniž by do daní museli sáhnout,“ domnívá se Petr Dvořák, současný prorektor pro studijní a pedagogickou činnost.

A jaké má na VŠE plány jako rektor, který bude do funkce uveden v dubnu letošního roku? „Musíme dbát na to, aby na VŠE byla výuka zmodernizována. Svět se vyvíjí, zatímco školství ne. Musíme vycházet z toho, co ta mladá generace chce, musíme je nadchnout, musí je to bavit.“ Jako rektor má například v plánu to, aby škola byla více známá i ve světě.

Jak bylo pro Petra Dvořáka a pro celou VŠE složité během pandemie nastoupit na online výuku? Poslechněte si další díl Interview Martina Kováře s budoucím rektorem Vysoké školy ekonomické.


Popis podcastu

Rozhovor na aktuální téma. Na Rádiu ZET.