Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Hájková z Fuck Cancer: Apelujeme na nitro a na psychiku nejen nemocných

Interview Hany Vítkové

Zpravodajství

Hájková z Fuck Cancer: Apelujeme na nitro a na psychiku nejen nemocných

Obrázek epizody Hájková z Fuck Cancer: Apelujeme na nitro a na psychiku nejen nemocných

Poslechněte si podcast

29. 4. 2022

17 min

O epizodě podcastu

„Když jsem měla rakovinu, reakce mého okolí byla skvělá. Neměla jsem s tím vážnější problém, ale občas se najdou typy lidí, kteří si myslí, že se na sebe snažíte upozornit a být nějak zajímavá. Tohle se opravdu bohužel děje. Je to fascinující, ale velmi běžné,“ popisuje Barbora Hájková z kampaně Fuck Cancer. A právě Hájková byla hostem v Interview Hany Vítkové na Rádiu Z.
„Lidé si pod kampaní často představí téma prevence, ale my apelujeme na nitro a psychiku nemocných nebo na to, jak celou situaci vnímá okolí,“ dodává Hájková s tím, že u ní na problém přišel její životní partner. „Jednoho dne mě upozornil na bouličku na hlavě. Dohnal mě k doktorce a na základě toho se zjistilo, že jsem měla velmi vzácné onemocnění, v podstatě rakovinu kůže a kosti. Po chirurgickém zákroku jsem přišla o část lebky, čelistního kloubu a ze zad mi našili sval do hlavy, abych měla nějakým způsobem chráněný mozek. Jsem trochu takový robocop,“ říká s úsměvem Hájková.

Začátky byly dle jejích slov velmi těžké. „Jako část terapie jsem použila formu vypsání se a díky tomu se na mě začali nabalovat další lidé, kteří se s tím setkali. Potřebovala bych ale, abych si problému všimla dřív. Operace by nemusela být tak zásadní, nemusela jsem přijít o tak velkou část hlavy. Určitě by o sebe měl nějakým způsobem člověk více dbát, pozorovat se, neodkládat zdravotní komplikace. Neodsouvat to na pak, protože to ‚pak‘ už nemusí vůbec být,“ zakončuje Barbora Hájková.

Celý rozhovor moderátorky Hany Vítkové s Barborou Hájkovou z kampaně Fuck Cancer si poslechněte zde: