Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Co se děje při anestezii

IKEM Podcast

IKEM

Zdraví

Co se děje při anestezii

Obrázek epizody Co se děje při anestezii

Poslechněte si podcast

23. 5. 2022

40 min

Neobejde se bez ní žádná operace. Ať už je celková nebo částečná, pacienti díky ní nevnímají bolest. Anestezie se v medicíně začala používat v polovině devatenáctého století a to i v českých zemích. Dnes je umělé uspání pacienta rutinní součástí operačních výkonů. Přesto z jejího podání někteří mívají strach. Je na místě? Co je pro bezpečnou narkózu zásadní a co vše obnáší práce anesteziologa? V podcastu tohoto týdne odpovídá MUDr. Milan Hrobský  z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní péče.

Popis podcastu

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) je největší superspecializované klinické a vědeckovýzkumné pracoviště v České republice. Už 50 let se zaměřuje na léčbu kardiovaskulárních chorob, transplantace orgánů, diabetologii a léčbu poruch metabolismu se spádovostí celé České republiky.