Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody CarDia – vědecko-výzkumný projekt za 1 miliardu korun

IKEM Podcast

IKEM

Zdraví

CarDia – vědecko-výzkumný projekt za 1 miliardu korun

Obrázek epizody CarDia – vědecko-výzkumný projekt za 1 miliardu korun

Poslechněte si podcast

4. 7. 2022

13 min

Vzniká Národní institut pro výzkum metabolických a kardiovaskulárních onemocnění – historicky největší tuzemský projekt tohoto typu, který spojuje pět center vědecké, výzkumné a klinické excelence. V rámci něj budou prestižní instituce pomáhat pacientům s civilizačními chorobami, které mají v součtu na svědomí násobně víc životů než nádorová onemocnění. Týmy odborníků z IKEM, Fyziologického ústavu a Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, Masarykovy Univerzity v Brně a Univerzity Karlovy v Praze budou společně pracovat na nejnovějších lécích i větším zapojení moderních technologií v léčbě. Co nový národní ústav přinese pacientům? Odpovídá prof. MUDr. Martin Haluzík, DrSc., přednosta Centra diabetologie IKEM a také hlavní koordinátor celého projektu.

Popis podcastu

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) je největší superspecializované klinické a vědeckovýzkumné pracoviště v České republice. Už 50 let se zaměřuje na léčbu kardiovaskulárních chorob, transplantace orgánů, diabetologii a léčbu poruch metabolismu se spádovostí celé České republiky.