Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Německo je ekonomický lúzr a cla nejsou tragédie, říká ekonom Dufek. Emisní povolenky vytáhnou z kapes lidí tisíce

Německo je ekonomický lúzr a cla nejsou tragédie, říká ekonom Dufek. Emisní povolenky vytáhnou z kapes lidí tisíce

Obrázek epizody Německo je ekonomický lúzr a cla nejsou tragédie, říká ekonom Dufek. Emisní povolenky vytáhnou z kapes lidí tisíce

Poslechněte si podcast

22. 8. 2025

28 min

Česká ekonomika poroste v příštích dvou letech jen kolem dvou procent, což podle hlavního ekonoma banky Creditas Petra Dufka nestačí ani na vytváření nových pracovních míst. V novém Hrotcastu upozorňuje, že optimismus ohledně růstu je spíše relativní – pozitivní nálada panuje třeba i v Německu. „Nechápu proč. Německo je ekonomický lúzr, který šest let přešlapuje na místě,“ míní Dufek.

Popis podcastu

Hrotcast je podcast Pavla Štrunce s předními českými ekonomy. Přináší hluboké analýzy, srozumitelné rozhovory a zasvěcené komentáře od nejuznávanějších českých odborníků.