Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Obyvatelé Krušnohoří od únoru 1948 státu dodnes nedůvěřují, žijí po svém, říká kutnohorský poutník

Host Lucie Výborné

Český rozhlas

Zpravodajství

Obyvatelé Krušnohoří od únoru 1948 státu dodnes nedůvěřují, žijí po svém, říká kutnohorský poutník

Obrázek epizody Obyvatelé Krušnohoří od únoru 1948 státu dodnes nedůvěřují, žijí po svém, říká kutnohorský poutník

Poslechněte si podcast

6. 5. 2022

24 min

Petr Mikšíček je fotograf, dokumentarista, filmař, spisovatel, pedagog. Je také autorem vzdělávacích projektů. Podílí se na obnově zanikající osady Königsmühle. Mnoho let se věnuje oblasti Krušnohoří. Kdo je krušnohorský poutník? „Je to dvojjediná identita. Mám pocit, že za 22 let, co se věnuju pohraničí, jsem žil mimo tělo. Zatímco jsem byl v Praze, moje mysl pořád lítala v pohraničí. Krušné hory je místo, kde se mi duše s tělem může propojit,“ usmívá se Petr Mikšíček

Všechny díly podcastu Host Lucie Výborné můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .