Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Historie očima Martina Kováře #26 – Petr Koura

Historie očima Martina Kováře

Martin Kovář

Historie

Historie očima Martina Kováře #26 – Petr Koura

Obrázek epizody Historie očima Martina Kováře #26 – Petr Koura

Poslechněte si podcast

23. 4. 2022

16 min

Dlouhá staletí žili Češi a Němci v jedné zemi a rozhodně to nebylo jednoduché soužití. Historik Petr Koura v nové epizodě podcastu Historie očima Martina Kováře rozebírá dramatický vývoj česko-německé koexistence od časů před rozpadem Rakouska-Uherska, přes obě světové války až po odsun sudetských Němců a hledání opětovného porozumění koncem 20. a začátkem 21. století. „Už Masaryk věděl, že bez smíření Čechů a Němců nebude Československo fungovat. Podle sčítání lidu v roce 1921 žily v Československu přes tři miliony Němců, což byla téměř čtvrtina obyvatelstva,“ říká Koura s tím, že v současné době jsou vztahy mezi Českem a Německem na historicky nejlepší úrovni. „Pořád to ale ještě chce čas. Co se před třeba jen deseti lety jevilo jako nemožné, dnes už nebudí vášně,“ dodává.

Popis podcastu

Podcast historika Martina Kováře. Jeho hosté a jeho pohled především na dějiny 20. století. Pořad volně navazuje na podcast Jízda dějinami. Plnou verzi podcastu najdete na www.info.cz