Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Lascivita, sex a Duran Duran. Jak kdysi změnili pop?

Headliner CZ

Headliner

Kultura

Lascivita, sex a Duran Duran. Jak kdysi změnili pop?

Obrázek epizody Lascivita, sex a Duran Duran. Jak kdysi změnili pop?
Play

Poslechněte si podcast

14. 10. 2021

24 min

„Ze svojí image udělali součást svého úspěchu a nedílnou součást své kapely,“ říká v podcastu Headliner CZ Jarda Konáš o legendární popové kapele, jejíž úspěch se ve své době vyrovnal Beatles.

Tentokrát jsme si v podcastu Headliner CZ vyzkoušeli nový formát. Hostem Honzy Vedrala byl otec zakladatel našeho časopisu Jarda Konáš. A řeč byla o britských popových průkopnících Duran Duran, kteří 21. října vydají nové album Future Past.

Nás ale zajímala spíš jejich minulost. Jarda Konáš do říjnového Headlineru napsal o Duran Duran retro článek s výmluvným titulkem Jako druzí Beatles. A během rozhovoru jsme jeho části rozebrali ještě do většího detailu. Jak se z kapely, co mívala dvě baskytary a klarinet stal popový fenomén? Stáli Duran Duran u zrodu boybandů? A jaké byly okolnosti vzniku legendárního klipu Girls On Film, který pobouřil erotickou lascivitou a kapelu zapsal do popové historie?

„Duran Duran byli fintilové ve správný čas na správném místě,“ říká Jarda Konáš. "V pětašedesáti chci vypadat jako oni."

Pokud se vám náš podcast líbí, budeme rádi, když pro Headliner budete hlasovat v anketě Křišťálová lupa

Popis podcastu

O hudbě zevnitř i zvenku. Rozhovory, komentáře, názory a souvislosti od tvůrců hudebního časopisu Headliner.