Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody MANIAC: Nechceme holé zdi

Graff Cast

Youradio Talk

Společnost

MANIAC: Nechceme holé zdi

Obrázek epizody MANIAC: Nechceme holé zdi

Poslechněte si podcast

3. 7. 2020

48 min

O epizodě podcastu

Pokud se chceme bavit obecně o graffiti v Česku, je nutné zmínit naprostý pravěk, tedy ještě období před rokem 1989. V té době se na ostravských zdech začaly objevovat první provokativní hesla. Ta sice měla blíž k politickém aktivismu, než k nějakému novému popkulturnímu fenoménu. Ale právě zde začíná příběh českého graffiti. Jeho hlavní postavou je MANIAC. A já mám obrovskou radost, že sérii GraffCast můžeme zakončit právě setkáním s prvním graffiti writerem v Česku.


Popis podcastu

Podcastová série o současné podobě graffiti v Česku. Stará škola i nová krev. Ilegální bombing i muraly. Poslechněte si podcastovou výpravu za příběhy a osudy writerů, kteří ne-chtějí být vidět. Série Graff Cast nenabádá k vandalismu, nepodporuje kriminální aktivity s graffiti spojené a nepřebírá za ně žádnou odpovědnost. Upozorňujeme, že v rozhovorech se mohou vyskytovat vulgarismy. Cover - Jan Kulich Hudba - Michal Princ/FORMA