Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Graff Cast

ČTK

Společnost

,

Kultura

CHEMIS: Chci předávat poselství

Play

Poslechněte si podcast

27. 3. 2020

33:50

Podcastová série o současné podobě graffiti v Česku. Stará škola i nová krev. Ilegální bombing i muraly. Poslechněte si podcastovou výpravu za příběhy a osudy writerů, kteří ne-chtějí být vidět. Série Graff Cast nenabádá k vandalismu, nepodporuje kriminální aktivity s graffiti spojené a nepřebírá za ně žádnou odpovědnost. Upozorňujeme, že v rozhovorech se mohou vyskytovat vulgarismy. Cover - Jan Kulich Hudba - Michal Princ/FORMA

O epizodě podcastu

Jsou dobře viditelné, velmi líbivé a většinou sklízejí pochvalné komentáře. Řeč je o muralech - obřích graffiti malbách, které přitahují pozornost médií i obyvatel města, kteří se o graffiti nezajímají nebo je rovnou zavrhují. Výraznou osobností této odnože graffiti je CHEMIS, který se v Česku proslavil plačícím Masarykem. Jak tato malba ovlivnila jeho další vnímání graffiti? Jak se dostal k možnosti malovat na Hall of fame v New Yorku? A nechybí mu tagování a bombení, tedy původní aspekt graffiti? Zjistíte v pokračování série o současné kondici graffiti v Česku. U dalšího dílu vás zdraví Jakub.

Automatický přepis podcastu