Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Inflace může růst nad 5% a s ní i tlak na vyšší platy

George podcast

Česká spořitelna

Byznys

Inflace může růst nad 5% a s ní i tlak na vyšší platy

Obrázek epizody Inflace může růst nad 5% a s ní i tlak na vyšší platy

Poslechněte si podcast

5. 10. 2021

26 min

Na rostoucí inflaci musíme zvyknout a naučit se své úspory investičně zhodnocovat, říká v novém George Podcastu hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil. Stávající inflace má podle něj sice globální pozadí, ale do velké míry si za ní Česko může samo ať už chronickým pod-investováním ekonomiky nebo zrušením superhrubé mzdy, které zbytečně zvýšilo spotřebitelskou horečku. Růst inflace se nejspíš nezastaví ani po novém roce, což podle Davida přirozeně povede k tlaku odborů na zvyšování platů.

Popis podcastu

Podcastová série ze světa financí, digitálního bankovnictví, inovací a ekonomiky, připravovaná analytiky a tvůrci z České spořitelny. Toto sdělení nepředstavuje investiční doporučení ani investiční poradenství podle příslušných právních předpisů. Hodnota investičních nástrojů může stoupat i klesat a jejich minulá výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Další důležité informace si přečtěte na www.investicnicentrum.cz.