Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Funky Phrasals – Angličtina Youradio Talk

Youradio Talk

Osobní rozvoj

Program 3: School days

Play

Poslechněte si podcast

14. 8. 2019

05:57

Frázová slovesa – všechna slovesa možná nebudou přímo "funky" - neboli "úžasná" - ale rozhodně vám úžasně obohatí slovní zásobu.

O epizodě podcastu

SCHOOL DAYS • to get ahead - vést, být / dostat se do čela, dotáhnot to někam • to get on - dařit se (jak se ti daří, jak to jde), počínat si, vést si • to mess around - flákat se, neučit se, jen tak blbnout Vicki: we’re going to go back to school. Callum: because if you want to get ahead, you need a good education! Vicki: that’s right. Callum: yes..my education certainly helped me get ahead – it helped me to become more successful than other people. Vicki: it must have done, Callum, because now you’re working with me! Callum: and that really is getting ahead Vicki: so what were your school days like, Callum? Callum: well..I went to school in New Milton and yeah..I suppose I got on okay. Vicki: so you were quite successful. Callum: I got on okay, yeah. Sometimes I messed around. Vicki: ah, you were sometimes naughty, and just played when you should’ve been working? Callum: yes, I messed around sometimes, just like most kids. Příklady: 1. When I first started working here I put in lots of extra hours and did lots of training to try to get ahead. 2. How did you get on at the interview? Well, I’m not really sure, but I think I got on ok. 3. We weren’t taking the badminton game very seriously – we were just messing around really. VOCABULARY: education - vzdělání successful - úspěšný kids - děti extra hours, long hours - přesčas CVIČENÍ (přeložte): 1. Musíš tvrdě pracovat, když to chceš někam dotáhnout. 2. Jak to šlo/ jak to probíhalo u doktora? 3. Jenom tak blbli.

Automatický přepis podcastu

Ikea selsviken download Vítejte při poslechu 3 lekce kurzu Van de France které uslyšíte a sami Si procvičíte další tři frázových sloves bez kterých se v angličtině obejdete a dnešní číslo 10 dní 3x hate best více nebo dostat se do čela dotáhnout to někam kde se dařit se jak se daří jak si vedeš nebo počínat si a poslední sloveso přinesu mess around znamená Kromě jiného flákat se v tomto kontextu ho také užil v konverzaci calm Wiki se ptala na školu Gain Access to říkal že on cigarettesHuawei 3G 4G English essay phrases examples and my education help me help me to fix Mouse přesunJust Like The simulations and time zaslechli jste kdo použil větu If you won't get Head on řekl že když se člověk něčeho dosáhnout tak potřebuje slušné vzdělání kdo ze salemu žil také naše druhé sloveso na otázku wiki jak si vedl ve škole odpověděl se dobře řekl Viki já myslím že jsem se učil docela dobře Ne že by byl úplný anděl a vzorný Žák pochopitelně občas taky nedával pozor občas se prostě flákal a teď si Poslechněte dnešní slovesa ještě v jiném kontextu 3GB ulož to s velkým životě nechceš vidět pracovat přesčas heets in Excel a chodil na různá školení aby to někam dotáhne She sloveso be Locked on pozor neplést se slovesem cigán cigán magor On a good on Ok při přijímacím pohovoru šlo mu to docela dobře a poslední sloveso to mess around které nemusí znamenat jenom skládka Poslechněte si příklad a uvidíte sami co bude s r.o Vsetín but missing Jak zjistím jestli v bytě Messenger a nebrali jsme ten badminton moc vážně jen jsme se tak Pink Jan smeták blbli slovesa osvětlená příklady vyslechnutí A teď je řada na vás čeká vás pravidelně testík ve kterém pravidelně překládáte do angličtiny aniž byste překládali musíš tvrdě pracovat když to chceš někam dotáhnout cigarette jiný to bude chybět A jak byste řekli jak to šlo jak to probíhalo u doktora citrón Jackson poslední věta jenom tak blbý co nechceme takže jsme se vrátili a přitom to dá práci když má každé slovíčko přesně zapadnout pokud si chcete cvičení zopakovat Můžete na internetu na třikrát www.bb.cz a jinak na slyšenou ve čtvrtek Citroen Kaktus to v Olomouci GTA online Which System of a Down for help me help me přilba Camp U Studánky domovskou dislike restaurant sun-times