Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Funky Phrasals – Angličtina Youradio Talk

Youradio Talk

Osobní rozvoj

Program 11: Health I

Play

Poslechněte si podcast

6. 8. 2019

07:09

Frázová slovesa – všechna slovesa možná nebudou přímo "funky" - neboli "úžasná" - ale rozhodně vám úžasně obohatí slovní zásobu.

O epizodě podcastu

HEALTH • to come down with - něčím onemocnět, (něco se o mě pokouší/ na mě leze) • to bring down - srazit (teplotu), snižovat (ceny) • to cool down - zchladit • to fight something off - překonat něco, bránit se něčemu, zahnat, zápasit s něčím Vicki: hey, Matt, are you feeling ok? I don’t think you’re looking too well today. Are you okay? Matt: am I okay? No, not really. I’ve got a temperature, a headache, a sore throat….I think I’m going down with something. Vicki: oh dear…I’d say you’re going down with the flu! Vicki: so poor Matt is not very well. Matt: yes, I think I’m going down with the flu. But I’ve got to fight it, off Vicki! We’ve got a programme to do. Vicki: what a professional, trying not to let yourself get ill, trying to fight it off. Matt: I’ve got to fight it off Vicki! We’ve got a programme to do. the show must go on! Vicki: right, I’ve got some pain killers in my bag somewhere…here… Matt: oh. Thanks, that should bring my temperature down. Vicki: yes, hopefully it’ll reduce your temperature. And here’s some water. Matt: thanks. Cold water will cool me down too. Vicki: yes, if you’re feeling hot and unwell, drinking water will stop you being so hot. Matt: argh. That hurts my throat! Vicki: hmm you’re a difficult patient! Why don’t you go and have a bit of a lie down? Příklady: 1. To go down with: My little nephew’s just gone down with chicken pox. 2. To fight off: I’m trying to fight off a migraine - I need to lie down in the dark. 3. To bring down: The internet is bringing down the price of cds 4. To cool down: That tea’s too hot - can you put some more milk in to cool it down? VOCABULARY: I have a sore throat - bolí mě v krku flu - chřipka poor - chudák (chudý) pain killers - prášky proti bolestem to reduce - snížit nephew - synovec chicken pox - neštovice CVIČENÍ (přeložte): 1. Byl rozhodnutý, že to nachlazení zažene. 2. Mám pocit, že na mě leze chřipka.

Automatický přepis podcastu

co se týká se to I can't download na Mont Blanc Posloucháte frázová slovesa s předložkou down že velice užitečné protože můžete krásně porovnat její použití Takže první sloveso z ní přijde No je to sloveso se užívá v souvislosti se zdravím a znamená něčím onemocnět další sloveso je to pro ní dojel to Bring down můžete kupříkladu horečku teplotu podobný význam má i další sloveso zchladit a v posledním frázové sloveso figuruje příslovce of že to Kromě jiného taky ne moc A co to znamená se dá odhadnout poslouchejmattem jestli se nemýlíte řeč je O čem jiném než o zdraví hejbací se řekne Já nechci kotníček Vánoce Dej to je moc za informaci o tom že tam jsouTomáši to program handsfree jsem sežral Ondřej sulc a jestli jsi ferienhof nám ujel Přeji ti moc a moc to identification and Light Mat nevypadá dobře a taky mu dobře není má teplotu bolí ho hlava a v krku zkrátka má pocit že na něj něco leze temperature of genomic and Going Down čas průběhový tohle českém výrazu je také jakýsi nádech pohybu dolů sloveso should you tell me why is zkratka užíváme když chceme říct pokouší se o mě chřipka a tak dále a ta se tady něco pokouší ale protože musí dělat další lekci angličtiny tak si nemůže dovolit ulehnout Musím se s tím Poprad Musí se tomu bránit odrazit nachlazení jako nepřítel a ono to celkem dává smysl co jsem se jí nos Fight Samsung OS odpovídá českému Bránice něčemu nesmím tomu podlehnout musíme dělat program říkám a Viki a Viki mu nabízí prášek proti bolestem fajn tak jsem rád protože by mu zároveň mohli srazit teplotu ale to Bring High temperature down předmět je tady mezi slovesem A předložkou toto frázové sloveso znamená vlastně to Vengeance jestli je to teplo to říká Viki a nabízí mu ještě vodu ta ho taky zchladí hudbu frázové sloveso s předložkou down zchladit vs zchladit můžete nejen člověka ale také třeba čaj cukr úterý středu chodkyni boubelky neklidem ten čaj a moc horký Můžeš mi tam přilít trochu mléka aby ses Chladil tak to bylo sloveso to cool down to Bring down můžete kromě teploty například i ceny co bude mít zájem Teens nesplnitelné v lese si jde jíst internet snižuje cenu cédéček a třetí sloveso s předložkou down to go down with se užívá výhradně v souvislosti s nemocemi cigaretám with microseconds zámeček and Vox můj synovec právě chytil plané neštovice nebo onemocněl planými neštovicemi a jak se užívá Fight of the one víceméně jasné něčemu se bránit s něčím bojujete Snažíte se něco nebo někoho sehnat například bodyguard have to fight of the Clouds ochranka odháněla David a nebo můžete bojovat s migrénou spolehnout někde do tmy takže sloveso jsou vám Jasná teoreticky znáte jejich užití teď si to můžete vyzkoušet prakticky jak byste řekli mám pocit že na chřipka a singular Mint že to nachlazení zažene Seafight ISO a už je všechno nalezena zase příště na slyšenou se těším se na tebe Primát jsem právě jsem jestli si finhaut novinky multithreading