Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Olympijská zima. Jaký je klíč k úspěchu Ledecké, Sáblíkové a Samkové?

iSport podcast

iSport.cz

Sport

Olympijská zima. Jaký je klíč k úspěchu Ledecké, Sáblíkové a Samkové?

Obrázek epizody Olympijská zima. Jaký je klíč k úspěchu Ledecké, Sáblíkové a Samkové?

Poslechněte si podcast

24. 11. 2021

44 min

Jedna olympiáda sotva skončila a za rohem už je další. Zimní hry v Pekingu nabídnou z českého pohledu nesmírně zajímavou cestu tří královen na ledě a na sněhu – veteránky a stálice Martiny Sáblíkové, a Ester Ledecké a Evy Samkové, které mohou stvrdit svůj status českých i světových olympijských legend. Jak jsou hlavní české favoritky na nejcennější medaile připraveny na novou sezonu a jaké výzvy je čekají?   Jak se s obrovskými očekáváními popasuje Ester Ledecká, která se v Pchjongčchangu senzačním zlatem v Super-G i potvrzením role největší favoritky v paralelním obřím slalomu ve snowboardu okamžitě katapultovala do pozice světové superhvězdy? V čem je jinou či stejnou závodnicí oproti době před čtyřmi lety? A jaká úskalí se na ni nalepila s globálním hvězdným statusem?   Podíváme se i na nesmírně dlouhou a stále nekončící cestu Martiny Sáblíkové na absolutním sportovním vrcholu v rychlobruslení. Co drží tuto letitou šampionku stále motivovanou získávat další a další triumfy? Je ve 34 letech stále v takové sportovní fazoně, aby mohla atakovat nejvyšší příčky? Měnila se v průběhu let a proč je nedoceněná?   Zaměříme se na závodnické kouzlo Evy Samkové, budoucnost českého biatlonu, ale i na černé koně v ledovém korytu nebo na zašlou slávu i nové zítřky klasického lyžování. O tom diskutují v zimním iSport podcastu redaktoři Sportu Romana Barboříková a Martin Hašek. Moderuje Martin Vait.   0:00 Proč je Samková nejzábavnější českou zimní sportovkyní a je její know-how ve snowboardcrossu přenositelné? 7:44 Jak rozloží síly v olympijské sezoně Ester Ledecká a jak se jako hvězda (ne)mění ona i její okolí 20:12 Co stojí za neuvěřitelnou konzistencí Martiny Sáblíkové a může stále pomýšlet na nejvyšší příčky na ZOH? 29:34 Kam směřuje český biatlon, co klasické lyžování i vzestup ledového koryta v Česku?

Popis podcastu

Debaty o nejdůležitějším a nejzajímavějším dění v českém fotbale a sportu zasvěceně, v souvislostech, i s nadhledem. S experty deníku Sport a iSport.cz, kteří se specializují na dění okolo českých sportovců, klubů i zákulisí. Fotbalový iSport podcast najdete ve své podcastové aplikaci každé pondělí odpoledne.