Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Forbes Byznys #127 - Jan Kasl (JK ARCHITEKTI)

Forbes Česko

Forbes Česko

Byznys

Forbes Byznys #127 - Jan Kasl (JK ARCHITEKTI)

Obrázek epizody Forbes Byznys #127 - Jan Kasl (JK ARCHITEKTI)
Play

Poslechněte si podcast

14. 10. 2021

45 min

Rychlejší povolování staveb, snížení byrokracie, celé stavební řízení pod jedním úřadem. Tak lze shrnout nejzásadnější změny spojené s novelou stavebního zákona, které dal v červenci parlament zelenou. Podle předsedy České komory architektů a bývalého pražského primátora Jana Kasla je zákon hybridem, který vznikl jako směsice mnoha návrhů. Kaslovi schází zejména větší kompetence samospráv při územním plánování. „Rovněž mě trápí, aby vydržel po volbách. Stavebnictví je tahounem ekonomiky, proto by měl stavební zákon být jako penzijní reforma – musí vydržet padesát let,“ zdůrazňuje Kasl s ohledem na fakt, že návrh před volbami neměl podporu napříč politickým spektrem a do jeho přípravy se dostatečně nezapojily profesní komory. Vytáhne nový stavební zákon Česko z chvostu žebříčku Světové banky, srovnávajícího složitost stavebního řízení ve světě, kde jsme ze 185 zemí na 157. místě? Jak se podle Jana Kasla za třicet let změnila stavební kultura a kvalita prostředí, ve kterém se každodenně pohybujeme?

Popis podcastu

Nejlepší byznysový magazín v Česku přináší sérii podcastů (dříve pod názvem Forbes Radio). Pravidelná inspirace, příběhy úspěšných, technologie, budoucnost, startupy, fuckupy...