Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Forbes BrandVoice #040 - Michal Čarný (Mastercard) a Martin Vakoč (Raiffeisenbank)

Forbes Česko

Forbes Česko

Byznys

Forbes BrandVoice #040 - Michal Čarný (Mastercard) a Martin Vakoč (Raiffeisenbank)

Obrázek epizody Forbes BrandVoice #040 - Michal Čarný (Mastercard) a Martin Vakoč (Raiffeisenbank)

Poslechněte si podcast

22. 9. 2022

35 min

Platební metody míří k jasnému spojovateli: k biometrii. Důležitá zpráva je to nejen pro zákazníky, kteří budou při placení brzy používat sofistikovanější metody. Je to zásadní věc i pro podnikatele, především pro ty malé a střední – technologická evoluce jim může zásadně usnadnit přijímání a zpracování plateb. „V nejbližších třech letech budeme digitalizovat zejména praktické potřeby podnikatelů, jako jsou bankovní služby spojené s účtem a úvěrem. Digitalizace proběhne také v oblastech, které aktuálně nejsou součástí ekosystému bankovních služeb, zejména účetnictví. Všechno ostatní bude přicházet pozvolněji,“ říká Martin Vakoč, ředitel segmentu malých a středních firem Raiffeisenbank. Hostem ve studiu Forbesu byl spolu s ním i Michal Čarný, ředitel Mastercard pro Česko a Slovensko. Probírali trendy, které nás čekají a neminou. Blíží se konec hotovosti? Proč je odklon od fyzických platebních kart výhodnější a bezpečnější? Jak moc dnes musí být banky rychlé, aby podnikatelům pomáhaly?

Popis podcastu

Nejlepší byznysový magazín v Česku přináší sérii podcastů (dříve pod názvem Forbes Radio). Pravidelná inspirace, příběhy úspěšných, technologie, budoucnost, startupy, fuckupy...